Створення роботів для Telegram

Що за боти і навіщо вони потрібні?

У Telegram, як і будь-якому іншому месенджері, можна спілкуватися, пересилати один одному файли і посилання. Але в такому вигляді функціонал програми мало чим відрізняється від будь-якої іншої «аськи». Тому розробники додали можливість створювати роботів — комп’ютерних «співрозмовників», які відповідають на певні команди. Призначення бота обмежується лише фантазією розробника — від калькуляторів до рольових ігор, від прайс-листа до програми, «озвучивающей» будь-яку введену фразу.
Для бізнесу боти — можливість спростити і автоматизувати внутрішні процеси. Комп’ютерний «співрозмовник» може стати інструментом збору замовлень і відгуків, так і сховищем даних підприємства.

Як його створити?

Один з плюсів даного виду діяльності — на першому етапі від вас не потрібно ні спеціальних навичок, ні вкладень. Існують безкоштовні «конструктори» ботів, наприклад, ManyBot або Chatfuel. З ними ви навчіть вашого помічника приймати замовлення і відправляти файли користувачам. Мінусів такого підходу всього два, але вони істотні: по-перше, функціонал «конструктора» обмежений. По-друге, ви завжди будете залежати від розробника «конструктора» — якщо він закриє свій проект, то і ваш бот кане в Лету. Тому, якщо ви хочете серйозно займатися створенням ботів, вам необхідно буде вивчити основи програмування та вибрати сервер, на якому будуть знаходитися бот і прикріплені до нього файли. Втім, для програмування бота потрібно знати лише ази якоїсь мови — основна частина команд прописана в документації Telegram (т. зв. Bot API). В інтернеті є покрокові інструкції зі створення ботів мови Python і Javascript.

Як на цьому заробити?

Тут є два варіанти. Перший — створювати боти на замовлення. У цьому випадку ви самі встановлюєте ціну в залежності від складності роботи. Краще починати з простих замовлень — їх можна робити в «конструкторів» — за символічну ціну або навіть за позитивний відгук. Як наберете «портфоліо» — «підтягуйтеся» в програмуванні і пропонуйте свої послуги більш великим компаніям.
Другий варіант — капіталізація власних ботів. У цьому випадку ви створюєте бот з корисною інформацією, або гру, і пропонуєте користувачам подякувати вас, перерахувавши гроші на електронний гаманець. Варіант здається простим лише на перший погляд: по-перше, ви повинні бути впевнені в тому, що бот буде досить цікавим, щоб їм не користувалися, але і хотіли за нього подякувати; по-друге, необхідно докладати умови по «розкрутці» бота і залучення нових користувачів; по-третє, вам потрібно буде платити за сервер, так що бот може навіть виявитися збитковим.

Підіб’ємо підсумки

Створення бот — це можливість заробити, приносячи користь людям. У поєднанні з майже порожнім» ринком створення ботів і мінімальним «порогом входження», створення ботів може стати не тільки цікавим, але і прибутковим заняттям.

Поділіться своєю думкою