Створення кулінарної книги

У кожної господині є невелика тетрадочка або блокнот, куди записуються різні рецепти приготування страв. У деяких подібних записів накопичується настільки багато, що вистачить на добру кулінарну книгу. Чи Не замислювалися ви про створення такої? Адже власний збірник рецептів здатний не просто допомогти у веденні домашнього господарства, але і принести додатковий, досить пристойний дохід.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Для початку точно визначитеся з концепцією. Обов’язково включайте в книгу тільки ті рецепти, які перевірені на особистому досвіді, щоб ніяких помилок і недоліків в процесі приготування страв у покупців вашої книги не виникало. Погортайте збірники інших авторів, наберіться досвіду, вирішите, що вам подобається в них, а що хотілося б змінити.

Продати книгу набагато простіше тим, хто вже відомий своїми кулінарними здібностями. Для популяризації себе і своєї творчості можна створити власний Інтернет-блозі, демонструвати в ньому кухарські таланти і збирати аудиторію шанувальників. Чим більшу популярність ви придбаєте, тим вище шанси на успіх.

Заздалегідь продумайте дизайн книги, як зовнішній, так і внутрішній. Пам’ятайте: чим детальніше рецепт і чим більше про нього даних, тим він привабливіший для читача. Тому не скупіться на інформацію та діліться знаннями в повній мірі. Обов’язково вказуйте, по можливості, продукти, якими можна замінити ті чи інші інгредієнти, якщо вони складні і їх не завжди можливо купити.

Окремо варто сказати про фотографіях на сторінках видання: вони повинні не просто бути присутнім, а повинні бути унікальними. Готуйте страви і фотографуйте їх. Якщо фотографічних навичок не є, краще звернутися до професіонала, який збереже ваші кулінарні шедеври в кращому вигляді.

Коли всі теоретичні питання вирішені, можна приступати до практичної частини — безпосередньо до написання книги. Для цього вам буде потрібно особистий комп’ютер. Коли все готово, книгу коректують і публікують. Знайдіть хорошу, але не занадто дорогу друкарню в своєму місті і домовтеся з ними про друку невеликого тиражу (250-300 примірників). Вартість послуги залежить від об’єму книги, якості паперу, складності обробки і т. д. За невеликий тираж доведеться заплатити від 100 до 130 тисяч рублів (це в місці з редактурою і коректурою).

Заробіток можна розрахувати тільки приблизний. Якщо ви невідомий автор, то ваше «дітище» буде коштувати не більше, ніж 350-400 рублів. Близько 50 рублів піде торговій точці, і близько 100 рублів буде витрачено на друк. Таким чином, одна книга принесе 200-250 рублів чистого прибутку. Тобто з одного тиражу можна заробити 60 000 рублів чистого прибутку. Якщо продажі будуть хорошими, то стартовий капітал окупиться вже через пару місяців.

Share your thoughts