Створення корпоративних відеороликів: бізнес-ідея у сфері сервісу, мінімальні вкладення

Експерти пророкують, що через півтора десятка років текстова інформація практично повністю зникне з інтернету, оскільки все буде переведено у формат відео. Вірити в такі прогнози — справа ваша, але вже зараз відео виявляються кращими, ніж тексти. Від «писемності» в користь роликів відмовляються при створенні туториалов, новин і навіть розповідей про компаніях. Так, корпоративний відеоролик сьогодні — атрибут будь-якої поважаючої себе фірми, неважливо, великій або малій.

Якщо вам цікаві відеозйомки або ви всерйоз мріяли стати відомим режисером, але якось не склалося, можливо, вам варто звернути увагу на бізнес по створенню корпоративних відео?

Кому і навіщо це потрібно?

Власний корпоративний ролик — це те, що вкрай бажано мати у своєму арсеналі. Відео можна розмістити у себе на сайті, «закинути» у соціальні мережі і сайти на зразок YouTube, відправити на телебачення. Одним словом, з допомогою таких роликів можна розповісти про себе клієнтам, а також поділитися чимось важливим з головною компанією.

Першими переваги корпоративних роликів оцінили великі компанії. Воно й зрозуміло: у них і потреба вище, і капіталу достатньо. Але і власники невеликих бізнесів також досить часто вдаються до зйомки власних відео, хоча схема роботи в даному випадку може бути іншою.

Ми знімаємо відео як для великих компаній на кшталт РЖД, Nestle і Unilever, так і для початківців підприємців і малого бізнесу.

У другому випадку працювати складніше, оскільки у хлопців немає капіталу, вони воліють вкладати гроші в якісь базові потреби бізнесу, наприклад, в сайт. А на відео вони економлять, намагаються зробити щось своїми силами. Ми, в свою чергу, намагаємося допомогти, шукаємо особливий підхід.

Послуги по зйомці корпоративних відеороликів досить затребувані, але ринок, при цьому, переповненим назвати не можна. На ньому є хороші фахівці і навіть великі студії, але працюють вони переважно у столиці. Якщо ви також плануєте розвиватися в Москві, то вам доведеться задуматися над конкурентними перевагами власного бізнесу. Обов’язково потрібно щось, що дозволить вам відрізнятися від суперників.

Ролики

Варто зазначити, що відео для компаній можуть носити різний характер. Найчастіше зустрічаються наступні кілька типів:

— Відеоролики рекламного характеру. Подібні відео знімаються найчастіше, коли нова компанія хоче заявити про себе, і транслюються, наприклад, в інтернеті або в кінотеатрах перед фільмами.

— Іміджеві фільми. Частіше використовуються вже відбулися компаніями, які хочуть розповісти про себе докладніше або відзвітувати про досягнуті результати.

— Event-відео, або відео з різних заходів, провидимых компаніями.

— Анімаційні відео. Таким роликом компанія може розповісти про себе, так і, наприклад, навчити співробітників.

Всі ці формати мають на увазі різний обсяг роботи, використовуються різні технології, різний хронометраж. Частина студій може знімати ролики будь-якого з перерахованих форматів, частина спеціалізується лише на чомусь одному.

Як почати?

Вхід в такий бізнес ускладнюється тим, що для нього в першу чергу потрібні спеціальні компетенції. Ваш майбутній успіх зав’язаний на те, наскільки ви розбираєтесь в темі і наскільки кваліфіковані співробітники.

Ви, як підприємець, повинні розбиратися в темі відео. Більше того, ви повинні «горіти» тим, що робите.

Тільки при таких умовах можна випускати якісний продукт. Якщо ж ви вмієте добре керувати, але нічого не тямите у відеозйомках, спробуйте знайти бізнес-партнера, який би розбирався в цій темі.

Крім підкованого в справі начальницького складу для виробництва корпоративних відеороликів потрібна також команда хороших рядових фахівців, які будуть робити свою роботу якісно.

А ось початкові витрати для старту — не найбільша перешкода. На перших порах, поки бізнес ще не «розкрутився», ви можете брати устаткування в оренду. Хоча все-таки бажано мати всю необхідну для зйомок техніку у власності. Це дозволить оперативно приступати до роботи.

Заробіток вашого проекту однозначно передбачити не можна. Вже хоча б тому, що не можна назвати і усереднену вартість одного ролика.

Його ціна визначається багатьма параметрами: типом послуг, побажаннями клієнта, використанням графіки, кількістю днів зйомки, хронометражем відео. При гарній завантаженні можна в середньому відзняти близько 20 роликів, хоча і ця цифра неоднозначна: в сезон замовлень, а значить і самих відео, може бути більше.

Кількість замовлень протягом року змінюється хвилеподібно. Пік попиту припадає на осінь, а ось влітку та під час новорічних свят бажаючих зняти відео стає дещо менше.

Ну а щоб замовлення надходили в сезон, так і в не сезон, потрібно потурбуватися просуванням своєї компанії. При цьому варто зробити ставку на стандартні способи просування через інтернет, а також на «сарафанне радіо».

Поділіться своєю думкою