Столові прилади для страждають деменцією: інноваційні ідеї

Набір столових приладів Eatwell tableware (21 предмет, включаючи піднос, до якого кріпляться тарілки, чашка і склянка) призначений для людей, що страждають деменцією і її похідними, в тому числі хворобами Альцгеймера і Паркінсона. Його особливість — хворі люди можуть скористатися приладами самостійно. Тарілки, чашка, бокал, мають особливості, що полегшують старим користування даною начинням. Наприклад, у тарілок дно не рівне, а під кутом. Це значно спрощує завдання на заключному етапі трапези — людині не треба нахиляти тарілку, щоб ложкою зібрати залишки їжі. У тарілки подвійне дно. Якщо перше нахилене, то нижня — рівне, що забезпечує її нормальне положення на поверхні підноса.

Форма чашок, їх ручок, а також ложок такі, що старому з тремтячими руками ними користуватися максимально зручно.

На посуді немає ніяких візерунків — різноманітні малюнки серйозно відволікають увагу хворих деменцією. Вона монохромний, але разом з тим має яскраві кольори, що стимулює роботу мозку.

Набір коштує 110 доларів. Його розробила китаянка Ша Яо (Sha Yao), чия бабуся страждала деменцією. За свою дизайнерську розробку вона отримала перше місце на конкурсі Stanford Design Challenge.

Поділіться своєю думкою