Станція техобслуговування

Власники автомобілів для підтримки своїх транспортних засобів у належному технічному стані найчастіше звертаються до СТО. Послуги таких організацій не тільки затребувані, але й недешеві. Відкривши власну станцію технічного обслуговування автотранспорту, можна отримати стабільно високий дохід.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Конкуренція в цьому середовищі на сьогоднішній день досить висока, але дуже рідко СТО працюють собі в збиток. Важливо, де ви плануєте відкриття: у невеликому населеному пункті такий проект затівати не варто, особливо, якщо в ньому є хоча б одна конкурентна організація. А ось у великих мегаполісах попит досі перевищує пропозицію, тому варто налаштуватися саме на великі міста.

Мінімальна площа для відкриття СТО — 300 кв. м. Щоб ваша компанія функціонувала на законних підставах, необхідно отримати дозвільні документи від пожежної служби та СЕС.

Обладнання для станції вигідніше купувати вітчизняне, так як інструментів і різних агрегатів потрібно досить багато, і продукція зарубіжних виробників обійдеться в рази дорожче. Обов’язково потрібен витяг (мінімум, 40 000 рублів) і обладнання для діагностики (2000 доларів). Загальна сума стартового капіталу з урахуванням вартості землі та надання повного спектру послуг становить не менш як 400 000 доларів. Сума чимала, але такі витрати виправдані.

Середня рентабельність бізнесу оцінюється в 30%. Терміни окупності при правильній організації не перевищать 5 років.

Share your thoughts