Спасіння через вікно

Пожежі в міських багатоповерхівках трапляються досить часто. Буває так, що шлях до дверей просто відрізаний вогнем. Єдиний порятунок для людей — це вихід через вікно. Але для цих цілей підходять тільки 1-3 поверхи. Стрибок з більшої висоти може закінчитися сумно. Доступ до пожежних драбин також є далеко не завжди. Для вирішення цієї проблеми було розроблено спеціальний пристрій під назвою SHANS NA, яке робить із звичайного віконного отвору повноцінний запасний вихід.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Конструкція саморятувальника досить проста. Встановлюється він у вікні буквально за 40-60 секунд. За великим рахунком, це лебідка з міцним кріпленням і автотормозом. Довжина евакуаційного троса дає можливість спуститися з вікна 16 поверху без загрози для життя і здоров’я.

Трос намотаний на спеціальний барабан, швидкість розмотування якого регулюється автоматично. Тобто людина монтує у віконний отвір SHANS NA, одягає на себе страхувальний пояс і може сміливо стрибати вниз, плавно опускаючись до землі.

Розробники пристрою стверджують, що за допомогою перемикання пари важелів можна змусити SHANS NA працювати у зворотному напрямку, тобто не для спуску, а для підйому. Таким чином, функціональність саморятувальника різко зростає.

Виготовляють прилад з міцної сталі, важить вона близько 7 кг В планах інженерів-винахідників спробувати в справі більш легкі сплави, що дозволить знизити вагу пристрою до 3,5 кг. Після цього саморятівник стане доступним для широкого кола покупців. Можна не сумніватися, що такий помічник життєво необхідний в кожній квартирі!

Share your thoughts