Солоний асфальт

З проблемою обмерзання звичайного дорожнього покриття стикаються у всіх країнах світу, де температура повітря опускається нижче 0⁰С. Методи боротьби з льодом на дорогах у всіх різні. Де-то вулиці підігрівають, а де-то просто посипають піском і хімічними реагентами, як у нас. А от у Туреччині вирішили зробити по-іншому: усім відомо, що сіль розтоплює лід. Так чому б не додати це компонент у склад дорожнього покриття спочатку?

Розробкою проекту зайнялися вчені з університету Koc University. Вони створили унікальний за складом асфальт, в який крім традиційних інгредієнтів входять технічна сіль (поташ) і особливий каучуковий полімер.

Експериментальне дорожнє покриття проклали на великих трасах. Ефект виявився приголомшливим — солоний асфальт реально менше замерзає і відтає в рази швидше!

Тепер у планах адміністрації деяких міст перестелити тротуари для пішоходів. Справа в тому, що зоозахисники давно б’ють тривогу з приводу того, що сіль, розсипана на їх шляху, дуже шкодить не лише взуття, але і лап чотирилапих улюбленців. А асфальтовий склад з уже доданої в нього сіллю не надає такого руйнівного впливу. Можна не сумніватися, що подібні інновації життєво необхідні російських дорогах!

Share your thoughts