Складний мікроскоп з картону

Багато хто з нас ще з уроків біології в школі мріяв мати вдома власний мікроскоп. Але і дороге високотехнологічне обладнання у особисте користування має можливість собі дозволити далеко не кожен. І ця проблема існує не тільки в нашій країні, але і у всьому світі. Допомогти любителям науки зважився вчений, фахівець з біоінженерії Стенфордського університету Ману Пракаш. Геніальний новатор створив унікальний картонний мікроскоп.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Збільшувальне пристрій під назвою Foldscope має цікаві особливості. Щоб стати володарем мікроскопа, відмінно виконує свої прямі обов’язки, його потрібно… роздрукувати на принтері! Так, саме так! Шаблон Foldscope друкується на щільному картоні, потім складається з інструкції на зразок орігамі і оснащується невеликий батарейкою. У комплекті з усім перерахованим вище поставляється спеціальний клей, який при нанесенні на вказане виробником місце застигає і перетворюється у потужну лінзу з 2000-кратним збільшенням. Підсвічується мікроскоп за допомогою компактного світлодіода.

Мікроскоп-напівфабрикат вже справив фурор на території Америки. І не дивно, адже коштує він всього 1 долар і при цьому чудово підходить для аматорської науки. Відомо, що заряду батареї вистачає на 50 годин безперервної роботи.

Share your thoughts