Сільський туризм: бізнес-ідеї у сфері сервісу, іноземні, мінімальні вкладення, для початківців

Як правило, в турагентство йдуть для того, щоб комфортно і безпечно з’їздити в далекі екзотичні країни, де можна покататися на страусів і погладити мавп. А ось російська глибинка з курми і коровами у туристів особливим успіхом не користується. По-перше, навіщо купувати тур в село, коли можна з’їздити до бабусі абсолютно безкоштовно. По-друге, ну що ми там не бачили?

І тим не менш, сільський туризм, або агротуризм — одне з найпопулярніших в світі напрямків. Особливо його люблять жителі європейських мегаполісів, які корів бачили тільки на картинках. Ось і їдуть вони у глухомань, щоб пізнати сільську життя. І, треба сказати, платять за це чималі гроші.

У нашій же країні агротуризм тільки починає завойовувати популярність. А значить тим, хто зважитися почати бізнес у цій сфері, можна не боятися високої конкуренції.

Тільки варто врахувати, що для продажу турів підійде аж ніяк не будь-село.

В першу чергу, туристи хочуть відвідувати мальовничі місця з березовими гаями, прозорими студеними річками, крутими берегами та зеленими полями. Звичайно, краси російських просторах не займати, але все-таки смт близько до місто для сільського туризму ніяк не підійде.

По-друге, сама село, де будуть жити туристи, повинна бути як мінімум охайною і доглянутою без закинутих будівель і неадекватних селян. Ошатні будиночки, оздоблені різьбленими прикрасами, — мастхев. Ще краще, якщо в селі збереглися традиційні промисли, яким старожили зможуть навчати візитерів. Але якщо їх немає, то цілком можна зробити ставки на інші розваги: риболовлю, полювання, догляд за сільськогосподарськими тваринами, сплав по річках і т. д.

Само собою, знайти таку село мрії буде ох як не просто. Але ви зможете скооперуватися з фермерами, які, як правило, більш трепетно ставляться до своїх володінь. Також можна відшукувати спеціально відбудовані для сільського туризму садиби і пропонувати співпрацю їм.

Ваша роль у даному випадку буде полягати в тому, щоб пов’язати між собою потенційних туристів і затишні сільські садиби, отримавши свій відсоток. Одним словом, робота за схемою стандартного турагентства.

Бізнес у цій сфері приємний, адже немає нічого кращого, ніж дарувати людям емоції і відпочинок.

Але варто підготуватися і до певних складнощів. В першу чергу до того, що людей доведеться знайомити з вашим турпродуктом, адже більшість з них не розуміють, навіщо купувати путівку в село.

З іншого боку, такий відпочинок, ймовірно, буде тільки набирати обертів: закордонні тури дорожчають, добробут росіян не зростає, але подорожувати, тим не менше, хочеться. Так чому б не освоїти перспективну нішу, поки вона ще порожня?

Поділіться своєю думкою