Штучні хмари : іноземні ідеї, інноваційні бізнес-ідеї

Іспанці втомилися від жаркого клімату і з недавнього часу вирішили «піти в тінь» і обзавестися штучним хмарою. Так, саме таке цікаве винахід можна сьогодні побачити у звичайних іспанських двориках. Розробником проекту стала Ніна Гонзалез Вівес, відомий в країні архітектор. Вона запропонувала створювати з пластику сферичні конструкції, які можна розміщувати над дахами будинків і створювати з їх допомогою тінь і прохолоду.

Але штучна хмаринка не просто створює тінь. Вона працює за принципом випаровування. Спочатку пристрій вбирає в себе молекули пари, що йде від поверхні землі вгору. Потім хмара знову перетворює пар в воду і насичується цієї вологою. У результаті, під таким імпровізованим куполом завжди прохолодно, волого і комфортно.

Розробку вже називають штучним оазисом. Винаходом зацікавилися не тільки приватні домовласники, але і керівники великих підприємств. Синтетична хмаринка чудово підійде для офісних будівель і торгових центрів. Та й дизайнерське рішення системи, названої Cloud Observatory, значно оригінальніше, ніж зовнішній вигляд горезвісних і обридлих кондиціонерів.

Поділіться своєю думкою