Школа кравецької майстерності: для початківців, в маленькому місті з мінімальними вкладеннями

Сьогодні модно займатися різними видами хенд-мейду: робити аксесуари, варити мило, створювати декор для дому або займатися шиттям. Останнє особливо цікаво тим, хто не може підібрати собі у магазинах підходящу за розміром, фасоном або ціною одяг, хоче виділятися оригінальним стилем або втілити свої ідеї в предметах для дому.

Тому школи кравецької майстерності хоч і не користуються шаленою популярністю, але мають стійкий потік клієнтів. Цей бізнес підійде тим, хто любить творчість або шукає «легке» справа, яку нескладно почати.

Цікаво те, що школа кравецької майстерності може функціонувати як в приміщенні в 40 кв. м. з одним майстром-викладачем, так і займати 200 кв. м., на яких будуть працювати кілька майстрів і груп учнів. Яким буде масштаб і формат справи, кожен вирішує сам, орієнтуючись на свої бажання і можливості.

Масштаб школи шиття залежить від міста, в якому вона відкривається. Якщо місто велике (від 500.000 або 1 мільйона чоловік), то реально відкрити цілу школу з кількома викладачами за різними напрямками крою, шиття та дизайну, в якій буде навчатися 100 чоловік і більше.

Для того, щоб відкрити школу мало знайти приміщення і поставити швейне обладнання. Успішність бізнесу головним чином складається з декількох складових — це професійні майстри-викладачі, захоплююча програма і різні формати навчання.

Ваша школа може бути привабливою і за рахунок атмосфери: комфортні майстерні, зручні меблі для відпочинку, чаювання в перервах, гнучкий графік занять, товариські викладачі і так далі. Створити неформальну обстановку і затишок, і ваші клієнти будуть вам вдячні не тільки за ефективні уроки.

Треба відразу видати високий рівень навчання, щоб нові учні радили вашу школу знайомим. І це найбільша трудність: важливо протестувати програму на собі, виявити її слабкі місця і усунути їх, а також важливо, щоб у викладацького складу горіли очі.

Сума інвестицій у швейному бізнесі складається трохи за іншими правилами. Адже крім закупівлі обладнання, матеріалів, оплати оренди і праці майстрів (крім випадку, коли ви самі будете і засновником своєї справи, і викладачем в одній особі), потрібна і унікальна програма навчання. Якщо ви самі є професіоналом — швейним майстром, дизайнером, конструктором одягу або модельєром — то вже розумієте, про що йде мова. В іншому випадку програму спеціально для вашої школи доведеться складати за допомогою перерахованих вище фахівців. Розробку і ведення програми потрібно також внести в статтю витрат. Розмір інвестицій може становити від 2000 до 5000 в.е.

Проста порада: купуючи обладнання однієї торгової марки, можна спробувати вибити знижку.

Труднощі можуть бути з закупівлею обладнання — його якість дуже важливо, і на цьому не варто економити. Дешеве обладнання може просто не витримати навантаження, яку ви будете давати.

Труднощі можуть бути і з оформленням документів. Через бюрократичний апарат буває не просто пройти, особливо це стосується санепідемстанції. По-перше, приміщення повинна відповідати нормам, по-друге, якщо серед учнів будуть діти, то всі викладачі повинні раз на рік проходити медогляд.

Головним джерелом доходу школи є її учні, а отже, розмір прибутку залежить від їх кількості. Для того, щоб покрити витрати і при цьому заробити, доведеться чималу кількість сил і засобів вкласти в рекламу. Адже деякі навіть не замислюються про те, що можна створювати або ремонтувати одяг, заощаджуючи при цьому свої гроші, а інші просто не можуть знайти підходяще місце навчання.

Загалом це гарна ідея для малого бізнесу — вона не вимагає величезних вкладень і поточних витрат, спеціальних знань в управлінні і постійної присутності. Однак і прибутковість справи не передбачувана для кожного окремого регіону.

Поділіться своєю думкою