Школа кендо

Стародавні бойові мистецтва, такі як кендо, сьогодні набирають велику популярність. Шкіл незвичайного фехтування, який зародився в Японії і виховує, в першу чергу, міцність духу, поки ще дуже мало. Цей бізнес доступний для освоєння, тому проект по відкриттю школи кендо відмінно підходить бізнесменам-початківцям.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Для початку варто орієнтуватися на публіку, захоплену японською культурою. Таких людей на даний момент багато у великих містах, для невеликих населених пунктів рентабельність бізнесу не гарантована. Щоб надавати повноцінні освітні послуги для широкої аудиторії, потрібна спеціалізована ліцензія, отримати яку можна лише при грамотно розробленої навчальної програми і наявності декількох кваліфікованих тренерів. Без ліцензування можна обійтися, якщо проект позиціонується як центр надання особистих послуг. У будь-якому випадку, потрібно буде найняти хорошого юриста, який допоможе опрацювати всі нюанси і обійти можливі «підводні камені».

Для успішної реалізації проекту не потрібно орендувати занадто великий спортивний зал. Досить компактній території, адже заняття з кендо, як правило, проводяться в малих групах або взагалі індивідуально. Як варіант, можна спробувати домовитися із звичайною загальноосвітньою школою і використовувати наявний у ній спортзал у позаурочний час.

Коли питання з реєстрацією компанії і орендою приміщення буде вирішено, можна приступати до закупівлі спеціалізованої екіпіровки і спорядження (обладунків, уніформи і бамбукових мечів). Один повний комплект оцінюється в 40 000 рублів, але старий аналог можна придбати за 15-20 тисяч рублів.

У загальній складності, розміри стартового капіталу не перевищать 250 000 рублів. Термін окупності залежить від якості рекламної кампанії й спектра надаваних послуг. В цілому, проект має великі перспективи, і розглядати його в якості початку успішної бізнес-кар’єри очевидно варто.

Share your thoughts