Шаховий клуб

Шахи — це не просто розвага. Це гра, що розвиває інтелект. Шахи — дуже популярний вид спорту, особливо в нашій країні. Ним займаються люди абсолютно різного віку, статі і достатку. Дуже багатьом з них не вистачає суперників, і в пошуках таких вони з готовністю будуть відвідувати шаховий клуб. Тим більше, що таких закладів часто немає не те що в районному центрі — місті.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Перш за все, для клубу необхідно приміщення.

Головна вимога — просторість, щоб одночасно могли грати 30-40 осіб. Треба подбати про освітлення — воно повинно бути достатнім, але не сліпучо-яскравим, а також про вентиляцію. Температурний режим також важливий — спека чи холод аж ніяк не сприяють комфортній грі.

Також знадобляться вогнегасник — без нього дозволу на функціонування клубу не дадуть. Ну і, звичайно, інвентар. Головний — шахові столи. Ціна на них варіюється від 100 доларів до 1,5 тисяч за штуку.

Дохід можна отримувати, по-перше, від плати за вхід. Але тут важливо не «перегнути палицю», адже вболівальники платити не захочуть. Сума повинні бути мінімальною.

Також можна стягувати плату за навчання грі в шахи (викладати самостійно або, якщо не дозволяє професійний рівень, запросити для цього досвідченого тренера). Ну і, звичайно, на території клубу можна відкрити буфет, пропонує гравцям перекусити.

Share your thoughts