Сенсори падіння для літніх людей: іноземні ідеї, інноваційні ідеї

Нерідко трапляються ситуації, коли літня людина випадково падає у власному помешканні. Коли поруч у цей момент нікого немає, страждалець змушений буває годинами лежати на підлозі і чекати допомоги. З цієї причини квартири людей похилого віку все частіше оснащують спеціальними сенсорами, які реагують на падіння.

Спочатку німецька компанія просунула ідею про створення спеціалізованого підлогового покриття зі вбудованими в нього чутливими датчиками, тепер же розробка удосконалилася.

Необхідність у доопрацюванні технологічного нововведення виникла з тієї причини, що часто літні люди падають не різко, а поволі, поступово осідаючи на підлогу. У такому разі сенсори, що реагують тільки на удар, не можуть розпізнати таку ситуацію як форс-мажор.

Нові датчики вміють розпізнавати будь-який вид падіння. Тепер вони реагують не на удари, а на коливання атмосферного тиску. Відчувши недобре, детектор бездротовим спосіб зв’язується з адресатом, який повинен прийти на допомогу, і передає йому всю інформацію.

Цікаво, що фінансову сторону проекту взяв на себе Євросоюз, так як користь від винаходу очевидна. Тепер датчики дають можливість самотнім стареньким жити у своєму власному домі, а не переїжджати з-за проблем зі здоров’ям у будинок для престарілих.

Поділіться своєю думкою