Санаторій

Санаторний відпочинок не втрачає популярності ще з часів СРСР. Звичайно, сучасні санаторії разюче відрізняються від тих, що функціонували на радянському просторі. Їх робота тепер спрямована не тільки на оздоровлення, але й на забезпечення комфортного відпочинку. Індустрія розвивається прискореними темпами. Не можна сказати, що конкуренція в цій області серед бізнесменів занадто висока — для підприємців-початківців відкриті всі шляхи.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Для початку потрібно підібрати відповідне приміщення, яке дозволить отримати медичну ліцензію і статус санаторію. Будівля повинна розташовуватися в екологічно чистій місцевості, у видаленні від промзон та автомобільних трас. Але при цьому бажано забезпечити зручний під’їзд. Добре, якщо неподалік знаходиться населений пункт, до якого курсують, наприклад, електрички.

Санаторне обладнання закуповується з урахуванням того, які послуги ви плануєте надавати. Чим ширше спектр цих послуг, тим популярніша буде санаторій, але і розміри стартового капіталу зростають прямо пропорційно. В ідеалі, ваш заклад має бути не просто банальним будинком відпочинку. У ньому потрібно упорядкувати косметологічний кабінет, басейн, спортивний зал з тренажерами, ігрове середовище для дітей, затишну їдальню зі смачним і корисним меню. Все це допоможе залучити максимально широку цільову аудиторію.

Санаторій передбачає наявність в штаті працівників з профільною медичною освітою. У всіх медсестер і лікарів, з якими ви укладаєте трудовий договір, повинні бути дипломи, що підтверджують кваліфікацію, а також бажаний досвід роботи.

Звичайно, сума стартового капіталу буде чимала. В ідеалі, на відкриття хорошого санаторію потрібно закласти 35-40 мільйонів рублів. Цифра вражаюча, але такі об’єкти часто залучають інвесторів, яким потрібно буде виплачувати певний відсоток від доходу. Так що відкрити санаторій цілком реально, якщо підійти до цього питання розумно.

Якщо проект розроблено правильно, і всі нюанси враховані, то реклама і «сарафанне радіо» дуже швидко зроблять свою справу. Практика показує, що навіть такі чималі вкладення цілком реально окупити через 1,5-2 роки роботи (середня ціна путівки — 1300 рублів на добу з людини).

Share your thoughts