Рятівний шприц від крововтрати: інноваційні ідеї, іноземні бізнес-ідеї

Вчені американського штату Орегона винайшли унікальний метод зупинки артеріальної кровотечі. Розробка медиків стала альтернативою традиційному застосування марлевих тампонів, джгутів та накладання пов’язок при глибоких пораненнях, що стали причиною небезпечних для життя крововтрат.

На допомогу американським військовим медикам прийшла розробка компанії RevMedx. Вчені винайшли спосіб миттєвого купірування кровотечі за допомогою введення в рану своєрідною маси «губок», здатних ввібрати витікає кров. Тепер при глибокій, небезпечної рані достатньо ввести у порожнину рани вміст з пластмасового шприца, заповненого «таблетками» із спресованого целюлози.

Один рятівний шприц XSTAT містить у собі 92 таблетки, пофарбовані в яскраві кольори. Фарбування помітний колір дозволяє при рентгенологічному обстеженні під час очищення рани лікарями не залишити в ній набряклих рятівних «таблеток».

Введені в рану вбираючі кров «таблетки» розбухають, при цьому їх розмір може збільшитися в 15 разів. Вони надійно закривають рану і зупиняють кровотечу за 15 секунд. Завдяки такій властивості, шприци XSTAT отримали високу оцінку військових, що перебувають у гарячих точках. Чудодействие шприців врятувала не одну сотню життів поранених військовослужбовців.

Тепер шприци XSTAT входять не тільки у польову аптечку військових, вони рекомендовані до США для використання при наданні першої допомоги цивільному населенню.

Поділіться своєю думкою