Розведення верблюдів

Верблюжа ферма — новий і перспективний бізнес-проект для нашої країни. Конкурентів в цій галузі поки ще дуже мало. При цьому рентабельність бізнесу, як показала закордонна практика, вкрай висока. Тому, якщо є бажання і фінанси, варто спробувати себе в цьому сільськогосподарському напрямку.

Верблюди — ідеальні тварини для «ледачих» господарів. Вони невибагливі, витривалі, відрізняються високою тривалістю життя (до 30 років) і порівняно швидко ростуть. При цьому зміст цих представників фауни обходиться не дорожче, ніж, наприклад, зміст звичних нам биків, корів чи коней

Для комфортного розміщення та викорму 10 верблюдів буде потрібно великий земельну ділянку (не менше 1 гектара). На цій території можна розмістити і пасовище для вигулу, і загони. Якщо взимку клімат у вашому регіоні морозний, потрібно облаштувати в приміщеннях систему опалення. Годують верблюдів сіном, зерном, обов’язково додають до раціону сіль. Тварин потрібно забезпечити безперервним надходженням чистої питної води.

Верблюже стадо з 10 особин може обслужити всього 1 людина. Якщо фінанси дозволяють, доцільно найняти помічника. Обов’язково періодичне залучення ветеринарних фахівців.

Від верблюдів отримують дорогі продукції: шерсть і молоко. Щорічно одна доросла особина здатна давати до 10 кг вовняної сировини, що на оптовому ринку продається за ціною до 20 доларів за кілограм. Вартість верблюжого молока доходить до 30 доларів за літр. М’ясна продукція з верблюжих ферм не так добре купується, але і її теж можна продати. Хоча набагато рентабельніше, так і просто гуманніше буде продаж молодняку. Плодючість у верблюдів невисока — малюки у самок з’являються 1 раз в 2 роки. Але цінуються верблюжата дуже високо.

При налагоджених каналах збуту, навіть невелике фермерське господарство здатне приносити своєму власникові до 30 000 доларів в рік від продажу молока та вовни, а молодняк принесе в рази більше.

Поділіться своєю думкою