Розведення устриць

Устриці — одне з найпопулярніших страв у ресторанних меню. На постачання цього дорогого продукту можна побудувати вигідний бізнес. Приємно, що простір для діяльності бізнесмена-початківця абсолютно відкритий, так як конкуренція в Росії мінімальна.

Устрична ферма передбачає наявність водойми глибиною близько 20 метрів. Дно його має бути рівним. Обов’язково огородження, яке захистить ферму від забруднень. Устриці ростуть досить швидко при постійній наявності кормової бази і кисню. Час від часу воду треба брати на аналіз та проводити мікробіологічне дослідження, так як устриць потрібна особлива водне середовище.

У водойму встановлюють спеціальні колектори з сітками з металу, в яких проживають устриці. Ці сітки необхідно періодично перевертати, інакше живність просто буде вростати в металеву основу. Протягом півроку, поки триває активний ріст устриць, перевертати сітки потрібно не менше 10 разів.

Устрична ферма потребує значних вкладень на старті — не менш 70 000 доларів. Готуйтеся до того, що в перші 2-3 року підприємство буде збитковим, так як на розвиток необхідно час. Але коли виробництво буде чітко підлагоджено, устриці окуплять себе з лишком. Збирають цих дивовижних молюсків, як правило, двічі на рік — навесні і восени. З невеликого водоймища можна отримати до 500 000 особин, кожна з яких коштує не менше 2 євро. Досить спокусливі цифри, чи не так?

Поділіться своєю думкою