Розведення устриць

Устриці — одне з найпопулярніших страв у ресторанних меню. На постачання цього дорогого продукту можна побудувати вигідний бізнес. Приємно, що простір для діяльності бізнесмена-початківця абсолютно відкритий, так як конкуренція в Росії мінімальна.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Устрична ферма передбачає наявність водойми глибиною близько 20 метрів. Дно його має бути рівним. Обов’язково огородження, яке захистить ферму від забруднень. Устриці ростуть досить швидко при постійній наявності кормової бази і кисню. Час від часу воду треба брати на аналіз та проводити мікробіологічне дослідження, так як устриць потрібна особлива водне середовище.

У водойму встановлюють спеціальні колектори з сітками з металу, в яких проживають устриці. Ці сітки необхідно періодично перевертати, інакше живність просто буде вростати в металеву основу. Протягом півроку, поки триває активний ріст устриць, перевертати сітки потрібно не менше 10 разів.

Устрична ферма потребує значних вкладень на старті — не менш 70 000 доларів. Готуйтеся до того, що в перші 2-3 року підприємство буде збитковим, так як на розвиток необхідно час. Але коли виробництво буде чітко підлагоджено, устриці окуплять себе з лишком. Збирають цих дивовижних молюсків, як правило, двічі на рік — навесні і восени. З невеликого водоймища можна отримати до 500 000 особин, кожна з яких коштує не менше 2 євро. Досить спокусливі цифри, чи не так?

Share your thoughts