Розведення шовкопряда

Натуральна шовкова тканина цінується дуже високо, і попит на неї є завжди. Загальновідомий факт, що сировина для виробництва цього матеріалу дають метелики-шовкопряди. Розведення цих унікальних комах здатне принести підприємцю дуже високий дохід.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Для реалізації проекту необхідно організувати власну ферму. Метелики не будуть «працювати» без наявності спеціальних тутових дерев, тому для початку потрібно буде облаштувати сад тутовника. Личинки шовкопряда продаються в спеціальних розсадниках. Сьогодні придбати з нескладно, постачальників досить багато.

Для появи на світ гусеницях потрібні особливі кліматичні умови, тому без спеціалізованих інкубаторів не обійтися. Також потрібно буде придбати обладнання для розмотування готових шовкових ниток.

У разі, якщо ви вирішили почати з покупки живих гусениць, то можна відразу поміщати їх у годівниці і дотримувати температурний режим (24-25 ⁰ С). В якості корму, як вже говорилося, використовують листя тутовника. Живляться личинки дуже щільно, їдять багато і практично постійно. У годівницях потрібно розмістити деревні гілки, на які гусеницях буде зручно намотувати кокон. Примітно, що довжина нитки в деяких випадках може доходити до 1 км!

Прибуток підрахувати досить складно, але деякі статистичні дані все ж є. З 100 кг коконів виходить, в середньому, 8-10 кг натурального шовку. Деякі кокони є сенс залишати недоторканими. У цьому разі з них через деякий час з’явиться гарний метелик. Живе комаха всього пару тижнів, але цього достатньо, щоб встигнути відкласти до 800 яєць, з яких потім виходять гусениці, і весь процес починається спочатку.

Share your thoughts