Розведення раків

Бізнес з розведення раків характеризується дуже високою рентабельністю. За статистикою, таким видом діяльності займаються всі. Конкуренція мала, але «віддача» при цьому досягає 1000%!

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Стартувати можна і в малих масштабах домашнього акваріума. Але щоб домогтися високого доходу, обсяги його повинні бути досить значними, тому набагато вигідніше облаштувати штучна водойма на власній присадибній ділянці. Квадратний резервуар розміром 5 на 5 метрів дуже зручно обслуговувати. Та й самі раки на перевірку виявляються невибагливими: головне — забезпечити постійну наявність чистої проточної води.

Для розмноження раків важливо облаштувати мікроклімат, максимально наближений до природного. Дно ставка треба вистелити піщано-кам’янистій сумішшю, а по контуру водойми висадити трав’янисті рослини середньої висоти.

У штучно створених умовах відмінно виживають раки, виловлені в природі. Якщо такої можливості немає, можна закупити певну кількість особин у сторонніх постачальників. При наявності хорошого харчування, розмноження довго чекати не доведеться. Один рак здатний в рік збільшити чисельність ставкового населення на 25-30 жителів. Тому, придбавши спочатку 450-500 цих представників фауни, через 12 місяців ви отримуєте вже 14-15 000 повноцінних раків (приблизно 2 тонни).

Коли ракова ферма почне приносити перші плоди, необхідно шукати канали збуту. Можна домовитися про регулярних поставках у великі кафе та ресторани або здавати продукцію ринкових оптовикам.

Максимальний прибуток раки приносять в період з середини весни до кінця осені. Якщо облаштувати ставок таким чином, що вода в ньому не буде замерзати навіть взимку, то займатися виловом і продажем раків можна цілий рік.

Share your thoughts