Розведення раків: бізнес-ідеї мінімальні вкладення

Раки — улюблений делікатес росіян, ще й тому, що рідкісний. Розводити раків не таке вже хитре мистецтво, а ось профіт буде високим. Особливо бізнес підходить жителям сільської місцевості.

Ідеальною для розведення раків буде майданчик з 2-3 водоймами розміром 6 на 6 метрів і глибиною не більше 1,5 метрів. Якщо водойм немає, їх можна зробити штучно. Для цього їх потрібно забезпечити комунікаціями і насосами, щоб вода постійно циркулювала. Створюючи «хвилі», ви наближаєте умови життя раків до природних.

Дно водоймища повинно бути кам’янисто-піщаних: покладіть товстий поліетилен, а на нього поставте корч — шматок дерева, з якого раки побудують будинки.

Перше раків можете придбати у конкурентів або виловити в річці. Вважається, що купувати слід дорослих особин, молодих вирощувати самим. Число самок має бути в два рази більше, ніж самців.

Для початку потрібно близько 500 особин — приблизно 100 кілограмів раків, у грошовому вираженні — 30 тисяч рублів.

Щоб отримувати потомство, раків потрібно повноцінно годувати: сирою рибою, картоплею. Кожна самка відкладає до 100 яєць. Тим не менш, самовідтворюються стадо ви отримаєте лише через п’ять років.

Все це час слідкуйте за вихованцями: молодь і людей похилого віку розводьте один від одного. Навесні, коли раки можуть їсти один одного, отловите самок і переселите їх в окремий ставок. Найбільш комфортна вода для самки — близько 22 градусів тепла. Раки зростуть в довжину на 10-12 сантиметрів за 2 роки і досягнуть ваги близько 50-60 грамів.

Раків можна продавати в ресторани, поступово виходячи на оптові обсяги. Якщо ринок вільний, продавайте раків в роздріб.

Вкладення складуть близько 140 тисяч рублів: на водойми і стічну яму піде 70 тисяч рублів, буріння свердловини обійдеться в 20 тисяч, купівля насоса — 7 тисяч, піску і каменю — 10 тисяч, поліетиленова плівка — 3 тисячі, купівля 500 штук раків — 30 тисяч. Через рік ви виручіть за першу партію раків до 500 тисяч рублів. Один недолік: бізнес має сезонний характер, і принесе фінансовий приріст тільки з травня по жовтень.

Поділіться своєю думкою