Розведення оленів

Оленярство в нашій країні розвивається не надто активно — існує лише кілька регіонів неосяжної Росії, де містяться приватні стада. Тому розведення оленів може стати прибутковою і низькоконкурентних ідеєю для бізнесу.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Потрібно розуміти, що олені вирощуються практично в природних умовах. Тобто територія фермерського господарства буде дуже великою. Обов’язково потрібно зонування площ: самці, самки і підростаюча молодняк утримуються окремо один від одного. Таким способом дуже зручно вести контроль за зростанням поголів’я.

Основа оленячого раціону — це трава, деревні рослини, злакові та бобові культури. Тобто оленеводческое господарство необхідно облаштовувати в смузі з різноманітною рослинністю. Тут повинні бути і дерева, і кущі, і трав’янисті представники флори, і гриби, і ягоди. Особливо важливо забезпечити харчування тварин у зимовий період, так як однією корою ситий не будеш, і оленів потрібно штучно підживлювати зерном та іншими відповідними продуктами.

Домашні олені приносять своїм власникам відчутний дохід. Найцінніше — це їх рогу. Але не меншим попитом користуються шкури, м’ясо і навіть кров. Так що цільова аудиторія початківця бізнесмена досить широка.

В середньому, на благоустрій пасовища і створення придатних для життя оленів умов доведеться витратити не менше 800 000 рублів. Для успішного старту потрібно придбати близько 500 голів. Це ще 600-700 тисяч рублів. Витрати, звичайно, окупаються не надто оперативно — 3-4 роки, так як оленям потрібно вирости. Але потім дохід буде стабільно високим і сталим.

Share your thoughts