Розведення нутрій: бізнес-ідеї в маленькому місті, минимлаьные вкладення

Нутрії — милі тварини з цінним хутром і дієтичним м’ясом. Продавати можна молодих особин на розведення.

Оптовики з радістю купують шкури нутрії навіть в необробленому вигляді. Якщо виявиться, що 10 шкур мають один колір, прибуток збільшиться. Цінне хутро і дієтичне м’ясо — ще одна причина успішності бізнесу. При цьому витрати мінімальні, а допомагати в бізнесі можуть навіть діти.

Почати потрібно з визначення: цінний хутро або м’ясо? Якщо хутро, підбирайте звіряток, схожих один на одного як краплі води: одного кольору і відтінку шкурки.

Якщо ви плануєте зайнятися фермою, підберіть таку ділянку, де б можна було поставити будова для нутрій, розмістити клітини, водойма і загони. На кожну нутрію припадає не менше 300 квадратних сантиметрів, для косяка з 15-20 особин потрібно 1-2 квадратних метра.

Вибирайте нутрій 2-3 місяців від народження, їх вага в цей період становить від 1,3 до 2,3 кілограмів. Кольорові породи нутрій не настільки плідні, як стандартні (коричневого і сталевого кольору). Приміром, італійська біла нутрія в рік народжує 8 цуценят, а звичайна — до 15-ти.

Вибирати звірів потрібно в розплідниках або у заводчиків з хорошою репутацією. На ринки і по оголошенню звертатися не варто.

Типи нутрій:

  • Стандартні нутрії — плідні, коричневого або сталевого кольору.
  • Золотисті нутрії — неплодовиты, схожі на звичайних, але відрізняються кольором.
  • Чорні нутрії — забарвлення ості і темно-сіре подпушье. Плідні, як стандартні.
  • Білі азербайджанські нутрії — забарвлення чисто білий, дають 4 цуценя в рік.
  • Білі італійські нутрії — окрас білий або кремовий, кількість цуценят — 5.

Будиночок для нутрій дерев’яний, з хорошою вентиляцією і сухим повітрям. Клітка повинна бути 100×60×50 см, відстань від підлоги до верху — не менше 70 сантиметрів.

Будинки нутрій потрібно захищати від шуму, вітру і холоду. В іншому випадку, у тварин знижується народжуваність.

Контролювати настрій нутрій треба постійно: момент, сприятливий для злучки, треба ще піймати. Самки готові до зустрічі з протилежною статтю в 6-8 місяців, якщо їх вага не менше 3,5 кілограмів. Самець зазвичай старше: 7-10 місяців з масою більше 4,5 кілограмів. Причому парочка не повинна перебувати у родинних стосунках.

У природі нутрії їдять рослини, які знаходять поруч з водою. Включайте в раціон звірів стебла і листя, це скоротить витрати на харчування. Для різноманітності давайте вихованцям кормові зернові та овочі. Прикорм зажадає до 1,5 кілограмів рослинної їжі.

Купити самку і самця можна за 3 200 рублів, приплід відповідних порід — до 10-15 цуценят. Так як вага дорослої особини порядку 1,5 — 2 кілограмів, м’ясо реалізовується за 800 рублів. Одна шкура коштує від 480 до 640 рублів. Бізнес окупиться через 6 місяців і буде приносити непоганий дохід.

Поділіться своєю думкою