Розведення мотиля
Як відомо, рибальський мотиль — це одна із стадій розвитку комара Хиромониды, тобто комарина личинка. Приємно, що для людини ці комахи абсолютно безпечні і не завдають ніякої шкоди навіть у вигляді укусів. Зате на вирощуванні личинок Хиромониды можна побудувати високоприбутковий бізнес з мінімальними вкладеннями на старті.
Мотиль украй затребуваний у рибних господарствах — він вважається одним з найкращих продуктів для відгодівлі риби. Комарина личинка дуже поживна і калорійна. В цих дивних істот міститься величезна кількість гемоглобіну, саме тому вони мають яскраво-червоний колір. У воді мотиль може лежати дуже довго без будь-яких ознак розкладання.
Цільова аудиторія підприємця — початківця-це не тільки рибгосподарства, але і прості рибалки. Так, адже мотиль — один з невід’ємних атрибутів рибної ловлі. Любителі рибалки — постійні клієнти ферм, на яких розводять мотиля.
Як показує практика, з реалізацією продукції проблем не виникає — мотиля беруть і оптом, і в роздріб. Цілком реально налагодити поставки в інші регіони, а, можливо, і в ближнє зарубіжжя.
Приміщення для міні-ферми може бути невеликим. Оптимально розділити його на 2 зони — в одній містити самих комарів, в іншій — ростити личинки. Обов’язково вивчіть матеріали з оптимального температурного і вологісного режиму. Цим істотам необхідний хороший повітрообмін та постійний доступ до води. З освітленням можна «не морочитися» — досить пари неяскравих лампочок.
Докладніше про технології вирощування мотиля і зберіганні готових личинок можна дізнатися, простудіювавши тематичні матеріали в мережі Інтернет.
Як показує практика, мотыльная міні-ферма для відкриття вимагає наявності 15 000 рублів. В місяць мотиль приносить своєму власнику не менше 30 000 рублів (звичайно, якщо налагоджені канали збуту). Таким чином, термін окупності складе 2 тижні.