Розведення курей-несучок

Для жителів сільської місцевості прекрасним і прибутковим бізнес-проектом стане вирощування курей-несучок. Адже відомо, що без курячих яєць складно уявити раціон будь-якого жителя нашої країни. Цей продукт використовується не тільки в кулінарії, але і в косметичних цілях. Тому, якщо ви є щасливим власником заміського будинку, то сміливо можете приступати до відкриття власної міні ферми.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Для початку слід визначитися з породою курей, яка вам найбільше підійде. Найбільш популярні в Росії несучки — це Ломан Браун, Кучинська Ювілейна, Леггорн. Майбутнім власникам курячого господарства потрібно знати, що самостійно отримати курчат від вже наявної домашньої птиці не вдасться — молодняк доведеться кожен раз купувати заново. Незважаючи на це, бізнес на курях-несучках дуже рентабельний, і витрати окупаються з лишком.

Визначившись з видом вихованців, можна приступати до благоустрою приміщення під курник. Є варіант обладнати територію клітинами, але можна і просто обгородити ділянку, встановивши на ньому все необхідне: годівниці, поїлки, гнізда для несення яєць.

Щоб курочки «працювали» на вас цілий рік, подбайте про теплі, світлі і вентиляції в курнику в зимовий час. Несучість безпосередньо залежить від правильності курячого раціону, тому у вихованців завжди повинен бути свіжий корм, збагачений вітамінами, і чиста вода. Ну і, звичайно, в курнику повинна бути чистота.

Нескладно підрахувати вигоду. Одна курка щодня з’їдає корму приблизно на 90 копійок. При цьому з тією ж періодичністю несучка приносить яйце, вартість якого не менше 2,5 рубля.

Якщо облаштувати побут птиці правильно, можна добре заощадити на опаленні та електроенергії. А канали збуту знайдуться завжди. Домашні яйця є екологічно чистим продуктом, тому вони користуються великим попитом у населення.

Share your thoughts