Розведення клариевых сомів

Сом — дуже популярна на вітчизняному ринку риба, яку, як правило, використовують для приготування консервованого продукту. Розведення сомів може стати вкрай вигідним бізнес-проектом.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Існує два варіанти вирощування сомів — екстенсивний та інтенсивний. У першому випадку риба росте і розмножується в природних умовах водойми — достатньо лише встановити так звану загородь. Другий спосіб вважається більш вигідним і продуктивним — він передбачає створення ідеальних для риби умов штучним чином, тобто у водоймі підтримується ідеальна температура, автоматизується процес подачі їжі і т. д.

До життя у штучному домашньому ставку на присадибній ділянці найкраще адаптується так званий клариевый сом, якого також називають мармуровим. Для 60-70 мальків потрібно не менше 2000 літрів води. Їх запускають у водне середовище з температурою 15⁰С, а потім її поступово підвищують до 25⁰С і підтримують приблизно на цьому рівні. Для зимівлі риби необхідний критий водойма.

Живляться соми спеціалізованим комбікормом. Також дозволено підгодовувати вихованців потрухами птиці (головним чином, курки), різноманітною рослинністю, комахами.

Щоб забезпечити прийнятні умови рибі, потрібно закупити спеціальне обладнання — фільтри, відстійники, насоси, агрегати для роздачі корму, а також спорудити трубопровід. Якщо все зробити правильно, то щорічний приріст ваги сомів складе близько 2 кг.

Мінімальний стартовий капітал оцінюється в 80 000 рублів. У цю суму входить і закупівля малька, і придбання кормової бази, і покупка обладнання, і зарплата робочого, якщо такого планується наймати. Бізнес відрізняється високою рентабельністю. Як показує практика, труднощі в процесі вирощування сомів виникають рідко, тому такий проект відмінно підходить для починаючих підприємців.

Share your thoughts