Розведення кіз

Навіть з розвитком високих технологій тваринництво не втрачає своєї популярності. Як раз навпаки: існуючі тренди на здорове харчування роблять цей вид бізнесу вкрай перспективним. Якщо ви вирішили розвиватися у сфері сільського господарства, то такий напрямок, як розведення кіз здатне стати для вас дуже прибутковим.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Козяча ферма — це не тільки молоко та м’ясопродукти, це ще й шкура, і шерсть. Тому цільова аудиторія бізнесмена-початківця дуже обширна.

Місце для підприємства потрібно ретельно підбирати. Ідеальним рішенням буде оренда ділянки землі для випасу з вже наявними загонами. Такі можна знайти в розвалених колгоспах радянських часів. Звичайно, старі приміщення доведеться впорядковувати і ремонтувати — в них повинно бути тепло і сухо, але на будівництві можна буде значно заощадити. На міні-фермі має бути стійло, відділення для молодняку, склади для корму і продукції.

Обов’язково купіть доїльні апарати. Якщо передбачається надавати клієнтам та іншу молочну продукцію (сир, масло, вершки), потрібні сепараторні установки.

До вибору породи кіз для розведення варто підійти зі знанням справи. Вивчіть всі доступні матеріали і проконсультуйтеся з фахівцями в цій області.

Загальні витрати на оформлення ІП, ліцензії, обладнання, кіз (не менше 10 голів), зарплату робітникам, корм для тварин і оренду землі складуть близько 350 000 рублів. У рік козяча ферма цілком може приносити своєму власникові до 800 000 рублів чистого прибутку. Таким чином, терміни окупності мінімальні.

Share your thoughts