Розведення карликових корів: бізнес-ідеї виробництво

Незважаючи на невеликий розмір, міні-корови дають 3-7 літрів молока в день. А містити карликову породу дешевше і простіше, ніж «звичайне».

Породу вивели в Індії, країні, яка вважає корову священною твариною. Зустрічаються різновиди корів «Зебу» — зростання до 90 сантиметрів і горб на загривку, «Хайленд» — з довгими рогами і щільним вовняним покривом, а також «Вечур», «Якутская», «Джерсейская» і «Плюшева». Всього існує 26 карликових порід корів. Всіх об’єднує той факт, що це невеликі тварини з поступливим характером і здатністю до навчання та дресирування. Вони не вимагають величезну ферму, достатньо буде невеликого пасовища. Вони не їдять так багато, як великі побратими. І карликові породи менше схильні до захворювань, які зустрічаються у великої рогатої худоби. У Росії найчастіше зустрічається червона горбатовська порода.

Корівки зберігають повноту навіть при обмеженні раціону, добре підходять для розведення і менше страждають від лейкозу.

Їх молоко відрізняється високим вмістом білка. Жирність продукту досягає 4,3%.

На старті вам знадобиться 300-400 тисяч рублів: для реєстрації бізнесу, будівництва невеликого корівника, придбання тварин, корми та міні-доїльного апарату. Досвідчені фермери стверджують, що для початку достатньо 5 корів і 12 биків. Вартість однієї особини досягає 50 тисяч рублів. Ціна формується з характеристик тварини: ваги, породи. Харчуються карликові корови звичайним кормом: їдять сіно і солому, ячмінь і овес.

Щоб життя корів була комфортною, а ви були спокійні, найміть двох-трьох різноробочих. В їх обов’язки буде входити дотримання чистоти, годівля і вигул на пасовище. Крім того, карликові особини доброзичливі і їм потрібна увага.

Вирощувати корів можна на забій або на розведення. Ціна на м’ясо міні-корови на ринку на 25% вище, ніж яловичини — не менше 300 рублів за кілограм. Вартість молока — також вище, тому як воно зберігається довше звичайного коров’ячого і вважається більш корисним.

Живих корів на розведення можна продавати сільським жителям. Однієї особини вистачить, щоб забезпечити молоком велику родину.

Поділіться своєю думкою