Розведення хом’яків

Милі хом’ячки — одні з найбільш поширених домашніх вихованців (після кішок і собак, звичайно). Щоб побудувати бізнес на розведенні цих гризунів, не потрібно великих стартових вкладень. Досить виділити у власній квартирі невеликий куточок і впорядкувати його під хомячьи потреби.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Для початку потрібно придбати 3 невеликі клітини або одну велику, але розділену на 3 рівноправні секції. Також потрібно придбати матеріал для підстилки (як правило, тирса), годівниці і поїлки, сам корм, а також всілякі іграшки і будиночки.

Коли ви купуєте перших молодих особин для розведення, поселити їх потрібно окремо. Парування хом’яків недостатньо зрілому віці призводить до народження слабкого, нежиттєздатного потомства. Повноцінна статева зрілість у самок наступає до 2 місяців, а у самців вже в 1 місяць. Виношуються дитинчата близько 8 днів. Цей період хомячиха живе окремо. Їй потрібен простір для гніздування.

Коли діти з’являться на світ, їх, як правило, можна спокійно залишити на піклування матері на 12-14 днів. Потім хомячата ростуть ще приблизно 2 тижні, і їх можна спокійно продавати. Реалізовувати вихованців можна як самостійно, за допомогою дошок оголошень та Інтернету, так і з залученням зоомагазинів (в цьому випадку їм дістається частину прибутку. Або ви спочатку продаєте хомяков в магазин за мінімальною вартістю).

Рівень доходів і терміни окупності залежить від породи хом’яків, яку ви виберете. Можна зайнятися розведенням відразу декількох видів. Екзотичні породи, звичайно, затребувані найбільше і цінуються вони набагато вище.

Share your thoughts