Розведення гігантських креветок: бізнес-ідеї для чоловіків

Хто сказав, що фермери розводять тільки курей і свиней? Можна вирощувати раків або навіть гігантських креветок. Для цього потрібні установки замкнутого водопостачання і тонни терпіння.

Креветки — задоволення не з дешевих і в магазині, і в розведенні. Для відкриття міні-ферми вам буде потрібно 4 мільйони рублів, але витрати окупляться сповна — спочатку задоволенням, потім — прибутком.

Апарат включає в себе трубопроводи, басейни і системи фільтрації води. Генератор кисню купується окремо. Вартість обладнання — 1,7 мільйона рублів. Установка вимагає вільної площі не менше 150 квадратів. Щоб заощадити на оренді, можете підшукати приміщення в підвалі, де буде хороша система вентиляції. Воду потрібно підтримувати в одному температурному діапазоні не нижче 25 градусів.

Установка 16 міні-басейнів допоможе отримати 5 тонн креветок в рік. Гігантська прісноводна швидко росте і набирає за 6 місяців 40-60 грамів. Сусідство особин не повинно бути тісним, їм потрібно вільний простір. При цьому креветки повинні мати постійний доступ до корму: щоб їсти тоді, коли проголодаются.

Перший виводок буде готовий через півроку, а наступні партії — раз в 1,5 місяця. Знавці стверджують, що личинки вимагають морської води, хоча дорослі особини вживаються в прісной.

На корм буде йти близько 170 тисяч рублів. З постійних витрат варто розрахувати електрика і зарплати робітникам.

М’ясо гігантської креветки вважається делікатесом, тому і ціна на нього відповідна — 1 500 рублів за кілограм. Реалізовувати товар можна в супермаркети і спеціалізовані «морські» магазини. Якщо працювати не безпосередньо, а з перекупниками, є загроза втратити прибуток: оптова ціна кілограма креветок — 1 100 рублів.

Якщо в місяць збувати 130 кілограм креветок, заробіток складе 200 тисяч рублів. Бізнес привабливий ще й ідеєю імпортозаміщення: в Росії мало аквафермеров, і в основному, креветки доставляються з-за кордону. Сам процес розведення креветок поки народжує багато суперечок і не уніфіковано. Заводчики на ринку вчаться на своїх помилках. Так що ви можете стати одним з першопрохідців у прибутковій справі!

Поділіться своєю думкою