Розведення форелі

Форель вважається одним з елітних сортів риби. Форелеве господарство — бізнес прибутковий і высокоходный. Організувати його можна в найближчому водоймищі. Деякі труднощі можуть виникнути, але очікувана прибуток варта того, щоб спробувати їх вирішити.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

На сьогоднішній день відомо два основних види форелі — струмкова і райдужна. Перша вимагає великого терпіння, так як зростає досить довго. Віддає перевагу ця рибка холодні водойми в горах. Зустрічається майже у всіх великих річкових артеріях, що несуть свої води в Чорне, Каспійське і Азовське моря. В природі нерідко можна зустріти особини, що досягають 12 кг. Але зростання форелі повільний, статевозрілість настає на 5-му році життя. Сезон нересту — з жовтня по листопад.

Другий вид форелі — райдужний — трохи менш вередливий. Риба здатна жити як холодних, так і теплих водоймах. Але ідеальна температура води для неї — не нижче 17 градусів.

Для форелевого господарства придатні штучні водойми. Але ця рибка потребує постійного доступу до чистої води. Якщо вода довгий час не змінюється, кількість кисню у ній різко знижується, і форель гине.

Найбільша складність полягає в тому, що в неволі представники форелевих не метають ікру, тому процес запліднення відбувається штучно. Спочатку відбирають найбільш міцних представників виду, відлучають їх в окремий резервуар і за допомогою ретельного механічного впливу (методом натискання) забирають біологічний матеріал у самок і самців. Після цього отримані компоненти обережно змішують один з одним протягом 5 хвилин. Кращий інструмент для цих цілей — гусяче перо. Процедура складна і трудомістка, тому краще починати бізнес з придбання готового малька.

Форель воліє живий корм: комах та їх личинки. Поступово можна вводити в раціон і дрібного живця. Вага добре набирається в теплій воді, тому потрібно намагатися підтримувати плюсові значення у водоймі навіть взимку — не нижче +3 градусів.

Окупність бізнесу не можна назвати оперативної. Але якщо розглядати розведення форелі в якості головного сімейного справи, то можна бути впевненим в достатку не тільки себе і своїх дітей, але й майбутніх поколінь — онуків і навіть правнуків.

Share your thoughts