Розведення фазанів: бізнес-ідеї в маленькому місті, домашній бізнес

Розводити фазанів куди складніше, ніж курей чи гусей, проте при правильному підході бізнес принесе непоганий прибуток. Цих птахів, як і інших, вирощують на м’ясо і продають в живому вигляді.

Фазанину реалізовують в ресторани з стравами з дичини за високу ціну. Деякі супермаркети у великих містах беруть дичину на реалізацію. Продають фазанів і на експорт, однак для цього необхідно оформити пакет документів і вийти на оптові обсяги.

Вартість кілограма фазанів становить 400-500 рублів. Однак знайти ресторан, який купить тушку за 1 тисячу рублів, нереально. Зазвичай ресторатори привозять заморожену іноземну дичину, якщо ви запропонуєте свіжу за ту ж ціну, успіх буде.

Розводять фазанів для полювання — випускають на волю безпосередньо перед полюванням або завчасно, щоб птахи звикла до природної середовищі. Однак лісові господарства закуповують птахів лише тоді, коли їх природне число знижується. Підстрелити фазана для мисливця коштує 800 – 1 800 рублів. Організатор полювання за одну вилазку виручить до 150 тисяч рублів.

Можна продавати фазанів приватним колекціонерам і зоопарках — вартість одного птаха досягає декількох сотень доларів. Підприємці реалізовують, знижуючи собівартість, не тільки яйця, але і добовий молодняк. А зайвих самок обмінюють на більш великих самців.

Мисливських фазанів, які вирощуються для господарств, містять у вільних просторах: приблизно 2 квадратних метра на одну птицю влітку і 12 квадратів — взимку. Один вольєр для 600 фазанів коштує 125 тисяч рублів, його площа буде досягати 4 гектари.

Породи, яких розводять на забій, невибагливі. Їм підійдуть невеликі клітини. В якості додаткового обладнання у вольєрах встановлюються годівниці, поїлки та інкубатор для яєць. Для птахів потрібно придбати окуляри, вони захищають тварин від виривання пір’я.

У 11-12 місяців фазан дорослішає. В одному вольєрі на одного самця припадає три самки, які регулярно відкладають яйця. Через місяць з’являються пташенята.

Корм дорослих фазанів — ПК-5 і ПК-6 — коштує 10 рублів за кілограм. У день фазан їсть 100 г комбікорму — менше, ніж курка. Через три місяці відгодівлі можна відправляти на забій дорослого фазана. Фазана-приманку відгодовувати потрібно довше: так він придбає солідний вигляд. Цикл росту фазана становить не більше 4-5 місяців. Вага дорослої птиці — 1-2 кілограми.

Яйце фазана коштує 200-300 рублів: вони смачніші, корисніше і набагато дорожче курячих. Фазан коштує 900-1000 рублів, а витрати на утримання становлять 300 рублів. Рентабельність підприємства оцінюється в 45-55 %.

Міні-ферма для фазанів на 500 голів обійдеться вам у 350 тисяч рублів, враховуються витрати на вольєри, купівлю фазанів, кормів, обладнання та ветеринарного обслуговування та юридичних документів.

Поділіться своєю думкою