Розведення джмелів

Джміль — не тільки симпатична, але й дуже корисне комаха. У природі вони зустрічаються досить часто, але далеко не всі знають, що можна займатися розведенням джмелів в промислових масштабах і заробляти на цьому чималі кошти.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Основна сфера застосування дзижчать смугастиків, виведених в домашніх умовах, — це сільське господарство. Джмелі дуже затребувані в тепличної індустрії, так як вони є прекрасними запилювачами для овочевих і плодово-ягідних культур. Ці комахи мають значні переваги перед бджолами — вони більш холодостійкі і менш агресивно налаштовані по відношенню до людини. Практика показала, що при наявності джмелів у теплицях врожайність вирощуваних культур різко зростає, урожай довше зберігає товарний вигляд, утримує вітаміни і корисні мікроелементи.

Розводять джмелів не тільки в якості запилювачів, але і для отримання воску.

Знайти перших особин для старту бізнесу можна і в природі. Навесні виловити кілька маток не так вже й складно. Для розведення підходять комахи виду B. Terrestris. Якщо сумніваєтеся в своїх пізнаннях, краще звернутися в спеціалізовані розплідники і придбати комах. Вартість однієї особини становить близько 5 євро.

Необхідно облаштувати спеціальний шмелевик — гніздо, аналогічне бджолиному вулику. В ньому має бути місце для спарювання джмелів і кладки яєць. За один раз матка здатна відкласти до 8 личинок. Примітно, що по завершенні процедури спарювання самці джмеля не гинуть, на відміну від медоносних бджіл, що дуже вигідно з фінансової точки зору.

Продають джмелів, як правило, сім’ями 150 голів. Середня вартість — 90 доларів. Якщо ваш живий товар буде відрізнятися гарною якістю, то покупці на нього точно знайдуться. Головне — грамотно провести рекламну кампанію.

Share your thoughts