Розведення цесарок

Птахівничий бізнес у нашій країні активно розвивається, але поки що розводять цесарок одиниці. Якщо встигнути зайняти порожню нішу, можна забезпечити себе стабільним доходом на довгі роки.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Цесарки — птах невибаглива, при цьому її м’ясо характеризується масою корисних властивостей і незвичайним смаком, схожим на дичину. Яйця цесарок також дуже приємні на смак. Не дарма ж цю птицю давно облюбували західні фермери. На території Росії цей ринок поки що вільний, але це і є найбільша перевага починаючого підприємця, який вирішив зайнятися розведенням цесарок.

Звичайно, птахівництво — це заміський бізнес. Розпочати власну справу можна з мінімальним стартовим капіталом в 140 000 рублів. Цієї суми достатньо для будівництва і благоустрою сараїв, закупівлі корму і птиці. До приміщення для утримання цесарок особливих вимог не пред’являється — досить захистити їх від протягів. Звичайно, якщо ваш курник (або цесарник) буде теплим, то птахи стануть приносити яйця цілий рік.

До закупівлю початкового поголів’я підійдіть з усією відповідальністю і знайдіть грамотного заводчика. Одна статевозріла особина коштує від 2 до 3 тисяч рублів, молодняк — дешевше, по 250-300 рублів. Для продуктивного розведення доцільно придбати інкубатор.

У весняно-осінній період цесарки, як правило, годують себе самостійно. Головне — надати їм просторий загін для прогулянок, а вже комах вони в змозі зловити самі. Для отримання великої кількості м’ясопродуктів від своїх вихованців, звичайно, потрібно їх підгодовувати. Цесарята придатні до забою вже в 7-8 місяців.

Попитом користуються не тільки яйця і м’ясо цесарок, але і пір’я, а також послід. Тобто такий бізнес можна назвати практично безвідходним.

За попередніми підрахунками, розведення цесарок спокійно буде приносити бізнесменові не менше 30 000 рублів на місяць. Таким чином, початкові вкладення окупляться вже через 4-5 місяців.

Share your thoughts