Розведення бугайців м’ясних порід

Яловичина — один з найпопулярніших в нашій країні сортів м’яса. Організувавши власну ферму, що спеціалізується на вирощуванні биків м’ясних порід, можна побудувати вкрай високорентабельний і прибутковий бізнес.

Крім стандартної реєстрації ІП, потрібно отримати дозвільні сертифікати на кожну партію продукції, інакше оптові продажі будуть неможливі.

Для успішного старту необхідно знайти надійних постачальників молодняку, який надалі потрібно буде відгодовувати і вирощувати. Вибираючи різновид телят, розгляньте такі варіанти, як симентальська, шаролезька, казахська білоголова та герефордська породи.

Для бичків необхідно не тільки упорядкувати стійла, але забезпечити їм велику територію для вигулу. Цим тваринам обов’язково потрібні фізичні навантаження. Без них не виключені прояви агресії і розвиток різних захворювань.

Маленьких телят починають годувати молоком, а потім в раціон поступово вводять зернові культури, овочі, траву, сіно і т. д. Раціону бичків повинен бути максимально різноманітним, тоді і їхнє м’ясо буде відрізнятися відмінними смаковими якостями.

У поодинці справитися з управлінням фермою і доглядом за живністю неможливо. Тому подбайте про найм відповідального персоналу. Поголів’я, яке складається з 20 биків, здатні якісно обслужити 3 людини.

Мінімальні витрати на організацію повноцінної ферми биків м’ясних порід складуть 1,5 мільйона рублів. Прибутковість цього бізнесу оцінюється на пристойну суму в 300 000 рублів щомісяця. Таким чином, всі витрати окуповуються вже протягом 10-12 місяців роботи.

Поділіться своєю думкою