“Розумний” ремінь-будильник для автомобіля

Кількість аварій на дорогах, що сталися з вини водіїв, поснулих за кермом, зростає щодня. Сумна статистика змушує виробників автомобільних аксесуарів йти на нові хитрощі і створювати максимально корисні гаджети, здатні запобігти фатальний збіг обставин на трасах. Так, в одному з іспанських технічних університетів були розроблені унікальні сенсори, що виконують функцію будильника для автолюбителя.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Сенсорні датчики, що входять до складу системи під назвою Harken, зручно і непомітно кріпляться до ременів безпеки або на сидіння авто. Виготовлені вони з незвичайного «розумного» текстилю”, в який вбудовані особливі датчики, які відслідковують мозкову активність водія, а також аналізують роботу всього організму в цілому. Як тільки сенсор розуміє, що увага водія слабшає, а його свідомість ось-ось зупиниться, текстильний аксесуар блискавично активується і подає спеціальні сигнали, від яких організм не може не прокинутися.

На жаль, постійна перевтома і втома — справжній бич сучасного суспільства. І сенсори Harken реально допомагають уникнути сумного результату в поїздці. Залишилося дочекатися, коли всі випускаються світовим автопромом машини будуть обладнані такими системами за замовчуванням. Ну, а поки пильні і відповідальні автолюбителі набувають для себе датчики самостійно.

Share your thoughts