«Розумний» будинок — близька перспектива: інноваційні бізнес-ідеї

«Розумні» дверні замки і замки на гаражних воротах, «розумні» лампочки і системи опалення вже нікого не дивують — це наша реальність. «Розумні» речі стрімко вриваються в наше життя. І часом сьогодні ми не уявляємо, якою новий девайс може нас здивувати вже завтра. «Розумні» чайники і системи відеоспостереження, від яких не може нічого сховатися, «розумні» мультиварки і датчики диму і чадного газу — це вже вчорашній день.

Чому ж ми не наважуємося повністю перейти на життя в «розумному» будинку? Причин тут декілька, основною причиною є те, що всі «розумні» гаджети поки що досить дороги. Так «розумна» світлодіодна лампочка як мінімум 20 разів дорожче звичайної.

«Розумний» чайник, керований через Wi-Fi, коштує більше $200.

Вартість повністю «розумного» будинку по кишені далеко не всім. Так, в Москві пропонується встановлення системи «Розумний будинок» вартістю від 1 млн крб.

Однак, крім ціни, народ поки ще дуже насторожує повне підключення до інтернету речей. Люди не довіряють приватності даних і безпеки споживчих IoT-девайсів для розумного будинку. Але, незважаючи на існуючі стримуючі моменти, експерти прогнозують, що найближчим часом нову галузь очікує бурхливе зростання. Продажу «розумних» девайсів ростуть рік від року на третину. Очікується, що через три роки їх продажі досягнуть $16,2 млрд. Поки ж люди не перейшли повністю на життя в «розумному» будинку, вони будуть все більше і більше купувати окремих девайсів.

Поділіться своєю думкою