Розумні шини майбутнього: іноземні бізнес-ідеї, інноваційні ідеї

Виробник автомобільних шин зі світовим ім’ям — компанія Goodyear здивувала відвідувачів Женевського автосалону відразу двома новими розробками.

Перша з них — це автомобільні шини майбутнього під назвою Eagle 360. За задумом авторів розробки, подібні колеса чудово підійдуть для автомобілів майбутнього. Їх основна відмінність від звичних всім моделей шин — у формі. Новинка від Goodyear абсолютно кругла. Така сферична шина працює за принципом підшипника і здатна обертатися в будь-якому напрямку. на 360 градусів — звідси і цифра в назві інноваційної розробки. Дивує й інша задумка авторів: шини з’єднуються з автомобілем без всяких кріпильних елементів. Вони повністю автономні і утримують кузов авто тільки за допомогою магнітної левітації!

Друга модель шин, придумана фахівцями компанії, виглядає трохи реалістичніше для сучасного користувача. Goodyear планує в майбутньому налагодити виробництво так званих «смарт-шин», тобто «розумних» коліс для «розумних» автомобілів. Шини IntelliGrip будуть зчитувати всю необхідну інформацію з дорожнього покриття (якість, вологість тощо), а потім передавати отримані дані «мозку» автомобіля бездротовим способом.

Також в Goodyear оснастили свої нові шини можливістю самостійно змінювати розміри і щільність. Так, на мокрому дорожньому покритті вони вбирають вологу і розширюються, стаючи при цьому м’якше, а в’їхавши на сухий асфальт знову приймає свою первинну форму.

Створювати нові шедеври компанія планує за допомогою 3D принтера. Крім того, в Goodyear твердо впевнені, що для кожних кліматичних умов шини повинні бути свої, та не можна використовувати однакові колеса на Північному полюсі і в Бразилії, тому майбутнє — за новими адаптивними технологіями.

Поділіться своєю думкою