Розумні шкарпетки для хворих на діабет

Фірма Siren Care розробила шкарпетки, інформують своїх власників про початок запального процесу в ногах. Винахід призначений для хворих на цукровий діабет (як 1, так і 2 типу), у яких запалення на пальцях та ступнях є симптомом загострення хвороби (є навіть такий термін «діабетична стопа», яким позначаються певні анатомо-функціональні зміни нижніх кінцівках діабетиків). Якщо вчасно не відреагувати, то ймовірно зараження, наслідком якого може стати ампутація кінцівки.

Примітно, що ринку вже відомі подібні пристрої, у вигляді устілок і черевиків, призначені для аналогічних цілей. Але шкарпетки виглядають куди більш виграшно — вони щільніше облягають ногу, завдяки чому датчики на більш ранньому етапі мають можливість зафіксувати початок запального процесу. Отриману інформацію вони передають через мобільний додаток на телефон користувача.

Датчики безпосередньо відстежують температуру, яка підвищується в разі запалення. Отримуючи інформацію про підвищення температури, користувач отримує можливість негайно відреагувати.

У кожному шкарпетці є елемент живлення, здатний функціонувати без заміни до півроку. Пристрій автоматично включається у момент одягання, а після зняття носка відключається. Дані шкарпетки, до речі, можна прати, в тому числі в машинці, без шкоди для їх функціональності.

Siren Care планує налагодити випуск та іншої «розумного» одягу, що інформує про симптомах інших захворювань.

Поділіться своєю думкою