“Розумні” пуанти

Як виглядає спеціальна балетна взуття під назвою пуанти, відомо кожній людині, навіть далекому від світу мистецтва. Сьогодні новомодні технології проникли і в театрально-балетну сферу, зробивши навіть пуанти високотехнологічним гаджетом. Тепер традиційні туфлі для балерини з звичними атласними стрічками для кріплення і тупим носком оснащуються чутливими сенсорними датчиками.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Сенсори в нову модель пуантів під назвою E-TRACES вбудовані не для забави. Мініатюрні пристрої створені для того, щоб вести чітку запис «малюнка танцю». Тобто сучасні пуанти відіграють роль своєрідного танцювального літописця.

Практика показала, що така балетна взуття — відмінний помічник для юних балерин, які тільки-тільки починають пізнавати світ балету, навчаються з нуля виконувати складні па і прагнуть стати на «високі пальці». Власне, саме для такої цільової аудиторії створювала свої пуанти винахідниця Леся Трубат з Іспанії.

Так званий малюнок танцю записується за допомогою ліній, і досвідченому викладачеві нічого не варто розшифрувати цю «мову», вивчити всі нюанси рухів артиста, а потім скорегувати процес навчання, направивши сили на виправлення наявних недоліків.

Share your thoughts