«Розумні» кросівки з дистанційним управлінням

Інноваційна взуття вже не здається нам чимось надприродним. У сучасному світі з’явилося багато черевик, туфель, тапочок з різними модними і корисними «примочками». Одну з таких моделей розробила знаменита компанія Nike. Кросівки, призначені для професійної гри у баскетбол, оснащені унікальними шнурками з електроприводом.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Головна особливість кросівок полягає в тому, що завдяки спеціальній технології шнурки взуття затягуються автоматично настільки, наскільки це необхідно їх власнику. Управляти системою приводу можна двома способами. Перший варіант — зручні кнопки на верхній частині кросівка, а другий варіант — це спеціально розроблене мобільний додаток, встановлене на планшет або смартфон.

Відомо, що в процесі матчу ноги баскетболіста зазнають різні зміни. Стопи можуть істотно розширюватися з-за рясного припливу крові, тому початкова посадка взуття стає некомфортною. Такі метаморфози здатні привести до зниження працездатності спортсмена і його результативності. Але з новими кросівками від Nike проблема залишилася в минулому.

Коли спортсмен кладе ногу всередину взуття, активуються спеціальні датчики і механізми, що визначають найбільш оптимальне положення стопи і рівень натягу шнурків. Баскетболіст може створити кілька профілів у програмі, а при необхідності оперативно вносити корективи.

Кнопки на кросівках світяться і змінюють колір, заряджається взуття за допомогою бездротової зарядки, прошивку програми можна буде надалі оновлювати, якщо виробник вирішить внести нові функції.

Орієнтовна вартість пари кросівок для баскетболістів встановилася на рівні 350 доларів. Надійти у вільний продаж новинка повинна в лютому 2019 року. А поки новатори планують створити аналогічну лінійку взуття для інших видів спорту.

Share your thoughts