Розплідник рослин

Відкриття повноцінного розсадника декоративних рослин є прибутковою ідеєю для бізнесу, так як конкуренція в цій області досить мала. При цьому попит на продукцію такого типу дуже високий.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Для початку знайдіть підходящий ділянку землі з родючим грунтом, вивчіть склад грунту і глибину залягання вод — остання повинна бути невеликою. Коли місцезнаходження визначено, можна переходити до формування асортименту. Далеко не всі декоративні рослини здатні приносити вагомий дохід. Вибирайте найбільш популярні і доступні за вартістю. Звичайно, привабливі з точки зору вартості саджанці, наприклад, блакитний їли. У цієї рослини безліч плюсів, але ціна може відлякати покупців — не кожен зважиться придбати деревце за 12-15 тисяч рублів. Інша справа — садова суниця, троянди, яблуні, груші, малина, черешня, петунії, ожина і т. д. Їх купують з великою охотою і в пристойних кількостях.

Не лякайтеся сезонності бізнесу — вкладення окупаються у весняно-осінній період, а у невідповідний для продажу час можна займатися розвитком і благоустроєм розплідника, підготовкою посадкового матеріалу для нового сезону.

Якщо ви плануєте відкрити масштабне підприємство, то націльте на великих оптовиків. Але асортимент при цьому повинен бути дуже великим, так як вгадати бажання клієнтів неможливо — в один рік вони можуть оптом купити у вас, наприклад, 1000 кущів троянд, а в наступному році вже попросять таку ж кількість яблунь. Розплідник менше орієнтується на дрібний опт, а також на роздрібних покупців.

Практика показує, що рентабельність рослинницького бізнесу досягає 70%. Але потрібно розуміти, що така діяльність вимагає значних вкладень, не тільки матеріальних, але й фізичних. А на перших порах наймати багато співробітників буде невигідно — доведеться практично все робити самостійно. Якщо такі умови вас не лякають, сміливо приступайте до реалізації перспективного проекту!

Share your thoughts