Робот-постачальник продуктів: іноземні ідеї, інноваційні бізнес-ідеї

Компанія Jasta Eat, основний напрямок діяльності якої — доставка їжі додому, вирішила набрати в свій штат нових роботизованих співробітників і замінити ними живих кур’єрів. Придумали роботів-транспортування в Естонії. Агрегат під назвою Starship, схожий на космічний місяцехід, володіє компактним зростанням в 70 див. Максимальна швидкість пересування пристрою — 5-6 км/год, а максимальна вантажопідйомність — 10 кг.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Зараз роботи-кур’єри проходять випробування на території кількох європейських держав. Принцип роботи агрегату досить простий. Спочатку клієнт робить замовлення, потім продукти харчування поміщаються всередину роботизованою машинки і закриваються на кодовий замок. Пароль заздалегідь повідомляється замовнику, щоб той після прибуття кур’єра зміг безперешкодно забрати товар. Пристрій повністю автономно, але все ж знаходиться під постійним контролем операторів на відстані. Для орієнтації в просторі робота оснастили дев’ятьма камерами і всілякими датчиками. Кут огляду Starship складає 360 градусів.

На сьогоднішній день робот здатний доставляти замовлення на відстань не більше 5 км. Але йому нестрашні затори на дорогах, тому працює міні-постачальник дуже оперативно. За час тестування автономні кур’єри виконали понад 400 тисяч замовлень і виконали сумарний шлях до 8 000 км. На подив, жоден з роботизованих транспортування не піддавався нападам вандалів.

Share your thoughts