Реставрація ванн: бізнес-ідея для початківців, для чоловіків, в маленькому місті, в домашніх умовах

Кожен з нас хоч раз у житті стикався з необхідністю поміняти сантехніку в своїй квартирі, адже вона старіє також, як, наприклад, меблі або шпалери. Звичайно, купити ванну сьогодні зовсім не проблема, але ремонт часто «з’їдає» всі кошти, і грошей на нову сантехніку вже не залишається. Але ж не можна ж залишити стару ванну, покриту сколами і іржею.

На тих, хто хоче оновити свою сантехніку, не вкладаючи в це зайвих коштів, цілком можна заробити, відкривши бізнес по реставрації ванн. Така справа не зажадає від починаючого підприємця великих інвестицій. Вкластися доведеться лише в купівлю необхідних інструментів, витратних матеріалів і просування.

Технологія

&gt

Перш, ніж приступати до реалізації цієї бізнес-ідеї, необхідно вникнути у всі тонкощі відновлення ванн. Виконувати реставрацію сантехніки можна трьома способами:

  • Наливний метод. Його назва говорить сама за себе. Суть методу в тому, що на поверхню ванни наливається спеціальний засіб на основі литтєвого акрилу. У результаті виходить надійне і міцне покриття, якому не страшні жорсткі щітки і удари, адже товщина шару цього матеріалу складе від 4 до 6 мм. Оновити ванну таким методом не складно. Спершу необхідно очистити поверхню ванни, потім знежирити її і висушити. Після цього на поверхню наливається акрил. На роботу з реставрації однієї ванни таким методом йде близько 3-4 годин, сохнути сантехніка буде 2 дні.
  • Емалювання. Такий метод реставрації використовується найчастіше. Він передбачає, що на попередньо очищену, знежирену і суху ванну за допомогою пензля або пульверизатора наноситься емаль. Шар емалі при цьому виходить менш тонким — до 3 до 5 мм — а тому покриття виходить дещо менш довговічним. Сохнути сантехніка буде довше — до 4 днів, але сама робота займе не більше 3 годин.
  • Акриловий вкладиш. Вкладиш точно повторює форму стандартної ванни. Перед його установкою кахель біля з’єднання ванни зі стіною оббивається, потім на поверхню ванни наноситься монтажна піна і сливи води обробляються герметиком. Після цієї підготовки у ванну кладуть вкладиш, який може бути білим або з візерунком. На всю роботу йде до трьох годин, а користуватися ванною можна вже через добу. Ремонт ванни таким методом коштує дорожче, ніж попередніми двома.

Оскільки ці три методи у значній мірі відрізняються один від одного, вам як підприємцю доведеться розповідати клієнтам про особливості та недоліки кожного з них. Це дозволить звести до мінімуму ризики гарантійного ремонту. Варто відзначити, що навчання проведення всіх цих видів робіт йти не так вже багато часу. Освоїти технологію можна за 3-5 днів, повідомляє власник санкт-петербурзької компанії «АкрилПрофиСервис» Олег Матвєєв.

Інструменти

&gt

Незважаючи на те, що методи відновлення ванн відрізняються, мінімальний набір інструментів для всіх них один і той же. Щоб розпочати бізнес, вам знадобиться обзавестися дрилем з насадкою-диском, пульверизатором, пензлем, респіратором та витратними матеріалами — засобом для знежирення, емаллю, акрилом, монтажною піною і герметиком.

Економити на інструментах і расходниках не варто. Краще витратитися на більш дорогі засоби від німецьких, англійських і фінських виробників, ніж переробляти роботу через здуття і тріщин, що виникли через використання дешевших аналогів.

Вкладення і дохід

&gt

Інвестиції в бізнес по реставрації ванн можуть сильно відрізнятися в залежності від багатьох факторів, наприклад, вартості інструментів і витратних матеріалів, величини рекламного бюджету. Не забудьте врахувати оплату держмита за реєстрацію ІП. Якщо закласти близько 10 тис. рублів на інструменти, 15 тис. рублів на витратні матеріали і 7 тис. рублів на рекламу, загальні вкладення складуть 32 тис. рублів.

Найдешевше вашому клієнту обійдеться емалювання ванни. Для вас як підприємця це також найнижчий за собівартістю вид реставрації, адже в розрахунок включається тільки ваш час і витрата емалі.

Слідом йде реставрація наливним методом. Найдорожче і вам, і обійдеться клієнтові акриловий вкладиш. Він дорожче сам по собі і вимагає використання різних видів витратних матеріалів. Варто відзначити, що кінцева ціна реставрації буде змінюватись. Емалювання буде коштувати близько 2,5-2,7 тис. рублів, наливна ванна — 3,2-4 тис. рублів, вкладиш — близько 6,5 тис. рублів.

Варто відзначити, що із-за високої ціни метод відновлення за допомогою акрилового вкладиша навряд чи буде користуватися великим попитом. Найчастіше замовляють найдешевший метод — емалювання.

Поділіться своєю думкою