Ремонт побутової техніки: бізнес-ідея для маленького міста, з мінімальними вкладеннями, для чоловіків

Сьогодні складно уявити собі квартиру, в якій би не було зовсім ніякої техніки. Як мінімум телевізор і холодильник є у всіх, а на додачу до них у багатьох є ще і пральні і посудомийні машини, праски, мультиварки, міксери і ще безліч пристосувань, що полегшують життя.

Термін життя таких пристроїв, на жаль, не вічний, а ціна може бути досить висока. Тому частіше жителю маленького містечка вигідніше заплатити пару тисяч рублів за заміну деталі, а не купувати новий холодильник.

Проблема тільки в тому, що в маленькому місті відремонтувати техніку часто ніде. Сервісних центрів компаній-виробників, які б чинили прилади по гарантії, найчастіше немає. З постгарантійним ремонтом справи йдуть не краще. Тому якщо ви вмієте поводитися з технікою чи знаєте достатня кількість кваліфікованих майстрів, то бізнес по ремонту пральних машин, холодильників та інших приладів стане відмінною ідеєю для невеликого міста.

Варіанти бізнесу

&gt

Почати бізнес по ремонту побутової техніки можна двома шляхами:

 • Відкрити повноцінний центр ремонту
 • Надавати послуги на дому
 • Перший варіант підходить, якщо ви маєте достатньо коштів на те, що орендувати приміщення, найняти майстрів і організувати доставку великогабаритної техніки до місця ремонту. Другий варіант більше підійде тим, хто зможе працювати самостійно і надавати послуги як індивідуальний підприємець.

  Перш, ніж розпочати бізнес, потрібно визначитися, з якими саме приладами ви будете працювати. Адже рентабельність ремонту для кожного виду техніки різна. Для телевізорів, наприклад, вона не перевищить 6%, так і відремонтувати апарат старше 5 років просто не вийде: немає деталей.

  А ось холодильники і морозильні камери — зовсім інша справа. Ця техніка не морально застаріває, її практично не викидають, а її ремонт робити не складно. Також можна ремонтувати ще й електро – та газові плити, витяжки, мікрохвильові печі, посудомийні і пральні машини.

  Робота з клієнтом

  &gt

  Незалежно від того, відкриєте ви повноцінний центр ремонту техніки або будете працювати як індивідуальний підприємець, вам варто продумати роботу з клієнтом.

  Будь-який ремонт починається з діагностики несправностей. Зазвичай цю послугу надають безкоштовно. Але на випадок, якщо після діагностики клієнт відмовиться від ремонту, вартість послуги визначити все-таки потрібно.

  Після проведення діагностики потрібно проінформувати замовника про вартість ремонту і ціною необхідних деталей, а також про строки проведення робіт. Після ремонту клієнтові потрібно видати квитанцію, а також гарантійний талон. Бажано, щоб гарантія була не менше 3 місяців.

  Старт бізнесу

  &gt

  Щоб розпочати бізнес в сфері ремонту побутової техніки як ІП знадобиться придбати мінімальний набір інструментів, а також провести рекламну кампанію. Ефективно буде працювати інтернет-реклама, розклеювання оголошень, роздача флаєрів або реклама в місцевих газетах. При бажанні, на «розкрутку» можна витратити лише 15 тис. рублів.

  Запуск повноцінного центру ремонту обійдеться набагато дорожче. Вам знадобиться орендувати приміщення, найняти майстрів, замовити професійне обладнання для їх роботи. І рекламна кампанія повинна бути більш масштабною, на неї доведеться витратити близько 50% від усього бюджету.

  Що стосується прибутковості такого бізнесу, вона буде прямо залежати від кількості отриманих замовлень та складності їх виконання.

  Поділіться своєю думкою