Рейковий автобус-тунель: Іноземні ідеї

Щорічна пекінська виставка високих технологій порадувала своїх відвідувачів транспортним нововведенням. Інженер-проектувальник з Китаю Баі Цуминь представив новітню модель громадського транспорту — автобус майбутнього на рейках, який допоможе боротися з заторами на проїжджій частині. Автобус сконструйований особливим чином і за формою являє собою тунель, крізь який без праці можуть проїхати легкові авто. Рейки для пересування новинки облаштовуються уздовж дорожньої узбіччя, а під автобусом знаходяться цілих дві смуги руху.

Місця для пасажирів передбачені у верхній частині автотранспорту. Вражає його місткість — до 1400 чоловік! І це не дивно, адже розміри моделі вражають ще більше: при довжині в 32 метри, ширина становить 8 метрів, а підноситься над проїжджою частиною пасажирський перевізник на цілих 4,6 метра. Щоб забратися в нього і вийти, необхідно скористатися спеціалізованими відкидними трапами. Максимальний швидкісний режим — 60 км/ч.

Розробник підрахував, що створювати такі автобуси набагато дешевше, ніж будувати нові гілки метро. Дивовижною новинкою зацікавилися у багатьох густонаселених країнах світу.

Поділіться своєю думкою