Питна вода з екскрементів людини: іноземні ідеї

Дефіцит прісної питної води на Земній кулі підштовхнув найбагатшої людини на планеті Білла Гейтса до пошуку фахівців, здатних спроектувати і створити обладнання для очищення стічних каналізаційних вод. При цьому пристрій має ще підспудно виробляти електроенергію, так як і цей ресурс на Землі також поступово виснажується. На допомогу Гейтсу прийшла компанія The Janice Bioenergy. Співробітники цієї організації зуміли спорудити агрегат, який може випаровувати воду з відходів людської життєдіяльності, дотримуючись принципу зворотного осмосу.

Спочатку екскременти поставляються на спеціальну платформу. Потім з біомаси випаровують воду, яка тут же відправляється на фільтрацію та очищення. Відходи від процесу випарювання теж йдуть у справу: їх перетворюють на біопаливо, за допомогою якого виробляється електрика.

Тобто розумний агрегат виробляє три продукту одночасно: прісну воду, електроенергію і нешкідливий попіл. Право першою спробувати отриману таким способом воду було надано самому ініціатору проекту — Біллу Гейтсу.

Першу таку установку вже експлуатують у форматі тесту в столиці Сенегалу — Дакарі. Але компанія-розробник не планує зупинятися на досягнутому і має намір удосконалити агрегат, щоб він зміг в майбутньому працювати не тільки з людськими відходами, але і з іншими видами сміття.

Поділіться своєю думкою