Приватний театр

Театральне мистецтво серед громадян нашої країни стає все більш популярним. Незважаючи на велику кількість державних і приватних театрів, всі вони незмінно мають високу відвідуваність і стабільні заробітки. Тому відкриття власного театру може стати перспективним бізнес-проектом для талановитого і креативного підприємця-початківця.

Спочатку визначтеся, чи хочете ви створювати у своєму місті повноцінний стаціонарний театр, нехай і невеликий. Або, можливо, ви зробите ставку на «бродячі» мистецтво і станете заробляти, гастролюючи по великих і малих населених пунктах нашої неосяжної Батьківщини. Все залежить, в першу чергу, від розмірів стартового капіталу. Знайти відповідне приміщення для стаціонарного театру досить складно, так і хороше обладнання коштує недешево. Але якщо фінанси дозволяють, такий варіант буде найбільш перспективним, а влаштовувати гастрольні тури можна завжди.

Перед тим, як зважитися на придбання відповідної території для театральних постановок, ретельно зіставте всі «за і проти». Оцініть, буде відвідуваність вистав настільки високою, щоб вкладення швидко окупилися. Якщо ви дасте на це питання негативна відповідь, то краще витратити гроші на придбання та переобладнання декількох пересувних фургонів, в яких вільно можна буде переміщати не тільки акторів, але і реквізит.

Перед тим, як приступити до формування трупи, визначитеся з жанрами вистав, які вам більше до душі. Звичайно, класика завжди в моді, але не меншою популярністю сьогодні користуються сучасні мюзикли і нестандартні інтерпретації звичних творів. Взагалі, якщо театр гідний, він повинен мати можливість надати глядачеві широкий вибір жанрів. Тільки в цьому випадку можна буде залучити максимальну цільову аудиторію.

Акторський склад варто формувати з молодих талантів, проводячи ретельний відбір. На поблажливість відомих акторів сподіватися не варто, тому працюйте, як кажуть, з тим, що є. А коли ваш «храм мистецтва» придбає популярність, трупа обов’язково поповниться видатними зірками. Звичайно, робота театру неможлива бех хорошого режисера. До його пошуку слід підійти з особливою увагою. Ну, а знайти обслуговуючий персонал буде в рази простіше.

Ціни на квитки варіюються від регіону до регіону. Перед тим, як призначити вартість входу на той чи інший спектакль, проведіть моніторинг цінової політики в тому населеному пункті, в якому планується виступати. У перший час доцільно встановлювати невисокі ціни, щоб привернути увагу публіки.

При правильній організації і розрахунках усі витрати на основу приватного театру окупаються досить оперативно. Головне, щоб для засновника це справа було не просто бізнесом, але і найважливішим захопленням у житті. Тоді все точно вийде!

Поділіться своєю думкою