Проект доставки подарунків з-за кордону: бізнес-ідеї у сфері сервісу, мінімальні вкладення, для початківців

Замовлення одягу, косметики, техніки, аксесуарів з-за кордону стали звичним процесом для росіян. А що, якщо замовляти не в інтернеті, а у мандрівників?

Інна і Женя створили Gransjoy.com у 2013 році. Вони повернулися з подорожі по Індії і придумали сервіс, який допоможе з’єднати мандрівників і «замовників». Доставка мандрівниками почалася з пабліка в соцмережі і виросла в цілий проект Gransjoy — бабусина радість. Назва народилося з російської традиції — бабусі постійно передають онукам гостинці.

Мандрівники реєструють маршрути, вказують дату відправлення і пункти призначення. Користувачі, які шукають «гостинці», зв’язуються з потрібними мандрівниками і просять привезти екзотичну штуку — від ефірної олії до національного одягу.

Можна також передати щось із мандрівником знайомому закордоном. До речі, в базі зараз є і люди, які катаються по Росії і можуть прихопити що-то з Сочі або Санкт-Петербурга.

Інна і Женя не задумували монетизувати проект, але наполягли, щоб «замовники» дякували мандрівників шоколадками або послугами. Пара використовувала для старту грант в 300 тисяч рублів. Зараз команда складається з шести чоловік, а самі хлопці стали резидентами Технопарку Новосибірського. Кількість користувачів сайту 7 000, мандрівники здійснили більше 500 доставок.

Незважаючи на те, що хлопці розвиваються за некомерційної моделі, на цьому проекті можна заробити. Наприклад, творці проекту роблять коробки для подарунків, які реалізовують, а кошти спрямовують на розвиток і доставку мандрівників. Але на цьому можна і заробити, як і на інших супутніх послугах і — банально — на рекламу.

Альтернативний сервіс Grabr пропонує грошову винагороду для мандрівників — воно становить 10-20% від вартості предмета. Враховується і складність транспортування.

Власники отримують 7% від суми замовлення. Як стверджують творці, відвідуваність програми становить 100 тисяч осіб. Раніше, коли кількість користувачів було 12 тисяч осіб, замовлень було 1 000 на суму 250 000 доларів США. Прибуток становила $5 600.

Поділіться своєю думкою