Продаж козячого молока

Про цінності козячого молока відомо у всьому світі, але ось компаній, які готові запропонувати цей продукт споживачеві в Росії, не так вже й багато. Тому продаж козячого молока може стати відмінним бізнесом.

Початковий капітал, який потрібно для відкриття козиної ферми, залежить від того, які масштаби підприємства плануються. Наприклад, для того щоб обзавестися поголів’ям із 120 дійних кіз і обладнати для них простір, знадобиться близько 2 мільйонів рублів.

Якщо фінанси не дозволяють, можна обмежитися відкриттям міні-ферми собівартістю в 1 мільйон рублів.

Насамперед необхідно знайти підходящу ділянку землі для будівництва козлятника. Щоб скоротити витрати до мінімуму, можна спробувати знайти старий покинутий корівник в одному з колгоспів і переобладнати його під свої потреби. На території ферми повинні бути окремі приміщення для молодих козенят, дійних кіз і пологова зона. На одну тварину — не менше 4 кв. м площі.

Кожне відділення оснащується ємностями для води і корму. Щоб дотримуватися чистоти, необхідно подбає, щоб підлога в сараї були покриті великим шаром сіна або соломи. Для отримання молока знадобиться доїльний апарат.

Перед початком роботи ферми треба узгодити всі питання з пожежною інспекцією та санепідемстанцією.

Необхідно зазначити, що від кіз можна отримувати не тільки молоко. З цього продукту виробляються масло, сир, сметана, але для їх виготовлення необхідно спеціалізоване обладнання.

Одна коза в середньому дає до 2-х літрів молока на добу. Тобто 120 тварин будуть приносити 50-60 тонн корисного продукту в рік. Таким чином, при налагодженому ринку збуту, всі витрати окупляться приблизно за 12 місяців.

Поділіться своєю думкою