Продаж козячого молока

Про цінності козячого молока відомо у всьому світі, але ось компаній, які готові запропонувати цей продукт споживачеві в Росії, не так вже й багато. Тому продаж козячого молока може стати відмінним бізнесом.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Початковий капітал, який потрібно для відкриття козиної ферми, залежить від того, які масштаби підприємства плануються. Наприклад, для того щоб обзавестися поголів’ям із 120 дійних кіз і обладнати для них простір, знадобиться близько 2 мільйонів рублів.

Якщо фінанси не дозволяють, можна обмежитися відкриттям міні-ферми собівартістю в 1 мільйон рублів.

Насамперед необхідно знайти підходящу ділянку землі для будівництва козлятника. Щоб скоротити витрати до мінімуму, можна спробувати знайти старий покинутий корівник в одному з колгоспів і переобладнати його під свої потреби. На території ферми повинні бути окремі приміщення для молодих козенят, дійних кіз і пологова зона. На одну тварину — не менше 4 кв. м площі.

Кожне відділення оснащується ємностями для води і корму. Щоб дотримуватися чистоти, необхідно подбає, щоб підлога в сараї були покриті великим шаром сіна або соломи. Для отримання молока знадобиться доїльний апарат.

Перед початком роботи ферми треба узгодити всі питання з пожежною інспекцією та санепідемстанцією.

Необхідно зазначити, що від кіз можна отримувати не тільки молоко. З цього продукту виробляються масло, сир, сметана, але для їх виготовлення необхідно спеціалізоване обладнання.

Одна коза в середньому дає до 2-х літрів молока на добу. Тобто 120 тварин будуть приносити 50-60 тонн корисного продукту в рік. Таким чином, при налагодженому ринку збуту, всі витрати окупляться приблизно за 12 місяців.

Share your thoughts